$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
מוקדמות אליפות אירופה 2025
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 סלובניה 2 2 0 152:175 4
2 ישראל 2 1 1 158:151 3
3 פורטוגל 2 1 1 149:149 3
4 אוקראינה 2 0 2 166:150 2
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארירל בית הלחמי: "ים מדר השחקן המוביל של הנבחרת"

מאמן הנבחרת ב"חמש באוויר": עתיד קרינגטון, ההיעדרויות בקיץ והרכז הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.02.24 - 17:52
נבחרת הכדורסל של ישראל תתחיל את המסע שלה במוקדמות יורוסאקסט 2025 בצמד משחקים מול פורטוגל וסלובניה בתאריכים ה-22 וה-25 בפברואר בהתאמה. מאמן הנבחרת, אריאל בית הלחמי, דיבר היום (שני) ב"חמש באוויר" ושיתף על ההכנות, השחקנים עליהם ישים את מבטחו, וגם על מצבו של קאדין קרינגטון.

"הכנות אין הרבה, זה חלון וזו פעם ראשונה שנפתח חלון בחוץ", אמר בית הלחמי, "ההתנהלות וההכנות אחרות בגלל המצב של המלחמה, הליגה עברה טלטלה והקבוצות משחקות הרבה משחקים בזמן קצר, מה שלא השאיר לנו זמן להכנה. נטוס לפורטוגל ונעשה אימון ראשון ביום שני 19.2, זה המצב ונתמודד איתו כמו שצריך".

המאמן לא הותיר ספק בנוגע לשחקן המוביל של הנבחרת: "המפתחות יהיו בידיים של ים מדר, הוא אחד השחקנים שאני הכי סומך עליהם. עברנו יחד חוויות טובות מאוד, הוא אחד השחקנים הבכירים שלנו בכדורסל בכללי. מהיום שהפכתי למאמן, הצגתי לאיגוד את התכנית והחזון שלי וים הוא היום אחד השחקנים הכי טובים שלנו והנבחרת בנויה עליו כרגע". יש לציין שדני אבדיה נמצא ב-NBA ולא יהיה חלק מהחלון הקרוב.

בנוגע לשאלה מה יהיה מצבו של תמיר בלאט לנוכח ההצהרה הזו, אמר בית הלחמי: "ים מדר הרכז הראשון, השחקן הבכיר שלנו, אבל הוא לא לבד. יש לנו עוד שחקנים טובים ויש לנו דור מאוד מאוד מוכשר".

"יש לנו ארבעה גבוהים שמשחקים ברמות הגבוהות", אמר המאמן על מצבת הגבוהים, "רומן סורקין, עידן זלמנסון, גבי צ`אצ`אשוילי ואיתי שגב. כולם מקווים שגלעד לוי יתפתח להיות גבוה לגיטימי. אנחנו עוקבים אחרי כל השחקנים ועשינו ביקורים ושוחחנו עם הצוותים עצמם, ההחלטות יהיו בסוף השבוע כמה שיותר קרוב לחלון".

על רז אדם, שרושם עונה נהדרת בקריית אתא, אמר: "הוא גם קיבל זימון לאחר המשחק שלו בהיכל מנורה, אנחנו רואים את העונה שהוא עושה ואם מישהו חשב שהמשחק מול מכבי ת"א היה מקרי אז אתמול (מול ירושלים) הוא נתן חותמת על העונה שלו, הוא בהחלט נלקח בחשבון".

בנוגע ליריבות אמר בית הלחמי: "יצא לנו לראות את פורטוגל ששיחקה יחד עם פולין בבית, זו נבחרת אולי בלי שמות נוצצים, אך בסופו של דבר זו נבחרת שעושה צרות בדרך כלל ואנחנו לא יכולים לזלזל בה. אם היורוליג ופיב"א שהגיעו להסדר, הנבחרות האחרות יופיעו בהרכבים הכי חזקים, אם נוציא את שחקני ה-NBA, סלובניה ישחקו עם שחקני היורוליג.

על מצב היעדרויות השחקנים בקיץ הרחיב המאמן: "יש מצבים ששחקנים בקריירה שלהם עוברים כל מיני דברים, ושחקן שיש לו קיץ והוא לא יכול להגיע ולא משנה הסיבה. בקיץ האחרון היינו די חסרים כמו שאתם יודעים והיה רעש על זה, שיחות בינינו ובאיגוד, דיונים על שחקנים שלא הופיעו בקיץ. יש שחקן שלא יזומן עכשיו ולא ארחיב על כך".

המאמן המשיך: "כשאתה בודק את הסיבות של השחקנים בקיץ, לדוגמה את נמרוד לוי ותומר גינת שנפצעו, אז אי אפשר לבוא אליהם בטענה. שאר השחקנים שהיו פצועים ולא באו, לפעמים כשיש בעיה, אני בתור מאמן שאחראי על הנראות והחזות של הנבחרת, אם ישנה סיבה שהיא לא נראית לא טוב אז זה משהו שאני לא מוכן לעבור לסדר היום".

על מצבו האזרוח של קאדין קרינגטון אמר בית הלחמי: "ככל הנראה, הוא לא יקבל אזרחות עד החלון הקרוב. אני קורא שומע והכל, עושים עבודה מאוד מאוד גדולה סביב הנושא הזה, המילה האחרונה עדיין לא נאמרה. מופיע שם גם ג`ון דיברתלומאו, הייתה לי שיחה איתו ולזכותו הוא מקצוען, חיובי מאוד, שם את כל הדברים האלו מאחורה, מצבו הגופני לא הכי טוב ולכן צריכים לראות ולחכות עוד קצת".

כשנשאל מדוע לא אוזרח ווייד בולדווין ממכבי תל אביב: "השחקן שנבחר (קרינגטון) היה קונצנזוס מכל הבחינות. אופי שמתאים לנו, גיל צעיר שיוכל לתרום לנו רבות עוד בעתיד, משחק בישראל. כולנו מאוד מקווים שזה יקרה".