בתום קרב של 9 דקות: שריר הפסידה על הארד

גראנד סלאם אנטליה: הישראלית עד 63 ק"ג ספגה 3 עונשים וסיימה חמישית. צפו בקרב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.04.21 - 17:23
תחילת כתבה

אחרי מדליית הארד של שירה ראשוני וגילי כהן, הערב (שישי) נבחרת הנשים בג'ודו הייתה יכולה ללקט מדליית ארד נוספת בגראנד סלאם אנטליה, אך זה פוספס. גילי שריר הגיעה לקרב שהיה יכול להעניק לה מדליה ראשונה בקריירה בגראנד סלאם, אך לא הצליחה להגיע לפודיום אחרי שהפסידה בתום 9 דקות של קרב ארוך ומתיש.

שריר (עד 63 ק"ג), שהעפילה אוטומטית לסיבוב השני, ניצחה באיפון תוך 44 שניות את ההולנדית ג'ואן ואן לייסחוט. ברבע הגמר הישראלית התקשתה מול באריוס מוונצואלה ולאחר ארבע דקות של הזמן החוקי וללא הכרעה, הקרב נכנס לניקוד זהב. 1:07 דקות לאחר מכן, הישראלית ספגה עונש שלישי המהווה הפסד ונשרה לבית הניחומים בו שם גברה על לארקה אולסן הדנית, שספגה שלושה עונשים, מה ששלח את שריר להתמודד על מדליית הארד.

בקרב האחרון שלה שריר ספגה שלושה עונשים פעם נוספת, הפעם בתום 5 דקות של ניקוד זהב, ובכך סיימה במקום החמישי. כזכור, שריר נפצעה קשה בברכה בספטמבר 2019 והחלה להתחרות רק בדצמבר האחרון אחרי למעלה משנה של היעדרות.

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, סיכם: "גילי אמנם לא זכתה במדליה אבל השיגה תוצאה ונקודות חשובות מאוד בדרך לטוקיו. התוצאה הזו מבססת את דירוגה במה שמסתמן שיספיק כדי לייצג את ישראל בטוקיו, מה שבשלב זה נראה כארבע ספורטאיות בטוחות ועוד שתיים בסיכויים טובים מאוד. מחר יום תחרות חשוב מאוד לנבחרת הנשים ואני מקווה שנצליח לסיים אותו מרוצים".

עוד אצל הנשים, ענבל שמש (עד 63 ק"ג) הפסידה בקרב הראשון שלה לאוזדובה בלאך מפולין והודחה מהתחרות. עמיחי שקד (עד 70 ק"ג) הפסידה גם היא בסיבוב הראשון שלה לאיטלקיה אליס בלאנדי.

אצל הגברים, עידו לוין (עד 73 ק"ג) הפסיד בקרב הראשון שלו לארתור מרגלדיון מקנדה. דין גמר (עד 81 ק"ג) ניצח קרב אחד אך הודח בשמינית הגמר ע"י פאטייב האזרי.