הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מדליית כסף ללניר בטוקיו. פרימו זכתה בארד

צפו: אלופת העולם הגיעה עד לגמר והפסידה לאגיאר. ישראל סיימה עם 3 מדליות

רותם פלדברג
רותם פלדברג  03.12.23 - 12:08

יומו השני והאחרון של גרנד סלאם טוקיו בג'ודו נערך היום (ראשון), ובו המשלחת הישראלית הבטיחה שתי מדליות נוספות - ענבר לניר הגיעה עד לגמר בקטגוריית המשקל עד 78 ק"ג, שם היא הפסידה וסיימה עם מדליית הכסף. במקביל, גפן פרימו זכתה במדליית הארד בקטגוריה עד 52 ק"ג.

לניר, אלופת העולם המכהנת, התחילה את התחרות בשמינית הגמר לאחר שהעפילה לשם אוטומטית בעקבות הדירוג שלה. היא עברה בדרך לגמר יריבה מתאילנד ושתיים מקומיות מיפן, ובקרב על מדליית הזהב היא התחרתה נגד מאירה אגיאר הברזילאית. הישראלית ספגה ווזארי במהלך הקרב ולא הצליחה להשוות, ובכך סיימה במקום השני.

פרימו החלה את דרכה בסיבוב הראשון ועברה יריבות ממקסיקו, דרום קוריאה ומונגוליה בדרך לחצי הגמר, אך שם פגשה את אוטה אבה היפנית המצוינת, יריבה שהיא פשוט בלתי מנוצחת, והישראלית הפסידה לה. בקרב על הארד היא התחרתה מול לאריסה פימנטה הברזילאית, שספגה שלושה עונשים, ובכך פרימו סיימה על הפודיום.

מוקדם יותר היום, שירה ראשוני ותמר מלכה (עד 48 ק"ג), וכן גילי שריר (עד 63 ק"ג) הודחו בקרב הראשון שלהן. בגברים, כל הג'ודאים שהתחרו היום הודחו בשלבים מוקדמים. מדובר בים וולצ'ק ואריאל שולמן (עד 60 ק"ג), מתן קוקולאייב וערן פיקס (עד 66 ק"ג). דבר דומה קרה גם אתמול עם שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) וגיא גורביץ' (עד 90 ק"ג).

כזכור, אתמול רז הרשקו סיימה עם מדליית הארד בקטגוריית המשקל 78+ ק"ג, כשבמהלך יום הקרבות שלה היא פגשה לא פחות משלוש נציגות יפניות, ואף ניצחה שתיים מהן, כולל בקרב על הארד.

צפו בקרב של פרימו על הארד >>>

שני הרשקו אמר לאחר סיום התחרות: "סיימנו את הגרנד סלאם היוקרתי בטוקיו עם 3 מדליות. גפן פרימו עם ארד עם, ענבר לניר ורז הרשקו עם כסף. זה הישג היסטורי, וזה מתחבר לשנה הזו של נבחרת הנשים בה הנבחרת שברה שיא אחרי שיא. הפנים שלנו לקראת שנת 2024, לה אנחנו כל כך מחכים וערוכים להשקיע את כל הכוחות שלנו לקראת המשחקים האולימפיים בפריז. אני גאה בספורטאיות ובצוות וגאה שזכינו לייצג את מדינת ישראל המדינה הכי טובה בעולם".

ענבר לניר סיכמה: "אני ממש שמחה לעמוד על הפודיום בטורניר הגרנד סלאם היוקרתי בטוקיו. כל הזדמנות להניף את הדגל ולייצג את המדינה שלנו בכבוד היא זכות גדולה עבורי. מקווה שהמדליה הזאת תתן עוד חיזוק לתקופה הקשה והארוכה שאנחנו עוברים. תודה לספונסרים שלי אלטמן בריאות, ביטוח ישיר, דנאל מוטורס, איזנברג אליאש יחסי ציבור וקשרי משקיעים".

גפן פרימו גם כן התייחסה להישג: "אני שמחה לעמוד על הפודיום כאן ביפן ובמיוחד לייצג את המדינה שלנו בגאווה ובכבוד. מקווה שהמדליה הזו תביא קצת נחת בתקופה הקשה הזו. תודה לספונסרים שלי- פרו שטראוס, בנק הפועלים ותפוזינה".