הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כדורגל הנשים צריך להיות בקדמת הבמה"

מ.ס קריית גת ובנות נתניה מתכוננות לגמר גביע המדינה בין הזוכה ליורדת

איתי קאשי
איתי קאשי  29.05.22 - 13:19
(קרדיט: התאחדות)
(קרדיט: התאחדות)

עונת 22/21 בכדורגל נשים תגיע מחר (שני) לישורת האחרונה, עם מפגש גמר גביע המדינה (20:00, 5PLUS): האלופה, מ.ס קריית גת, תקווה להשלים טרבל מול היורדת הטרייה לליגה הלאומית, בנות נתניה.

קריית גת כאמור מגיעה למפגש לאחר התבוסה 5:1 למרמורק במחזור הסיום בליגה, שהעלתה טענות קשות על הופעה בלתי ספורטיבית. מאמן האלופה, אייל שדה, התייחס במסיבת העיתונאים לנושא: "אני חושב שנעשה עליהום על הקבוצה. הגענו למשחק הזה עם ירידת מתח אחרי הזכייה באליפות. להוסיף על זה בעיית כשירות ואנחנו גם החסרנו את אנה קארול, שהיא העוגן בהגנה שלנו. בדקה 60 בחרתי להוציא שחקניות מרכזיות כי רצינו לשמור אותן כשירות לגמר, חלקן שיחקו כשהן סוחבות פציעות".

מן העבר השני, נתניה לתעלה למעמד הגמר כהפתעה מוחלטת. שלי ישראל, מאמנת הקבוצה, התייחסה לדיסוננס בין העונה הקשה שקבוצתה עברה בליגה, לבין היכולת הנהדרת שגילתה בגביע: "אנחנו פתחנו את הליגה בצורה לא טובה, כשבנוסף התמודדנו עם שתי פציעות של שחקניות זרות, שהיו מאוד משמעותיות לקבוצה והיה לנו קשה להדביק את הפער. בינואר עשינו התאמות בסגל, וזה אמנם לא עזר לנו בליגה, אבל זה נדבק בגביע".

בהמשך, ישראל דיברה על סאגת הפיטורים של גילי לנדאו מעמדת מאמן הנבחרת, ומצב כדורגל הנשים בישראל: "לצערי כדורגל נשים סובל מהרבה פרסום שלילי, אבל אני יכולה להגיד שהשחקניות והמאמנים מגיעים ממקום שכן שלקדם הענף. בתור שחקנית עבר בנבחרת, גם אני הייתי רוצה שהיחס אליי יהיה טוב יותר, ואני מבינה את הרצון של השחקניות. אני לא מכירה את המאמנים והנבחרת, אבל אני חושבת שאם השחקניות בחרו לפעול, הן לא עשו את זה סתם, וזאת זכותן".

שדה חיזק את דבריה של ישראל והוסיף: "אני חושב שכדורגל נשים נמצא בהתקדמות, ואני חושב שהענף צריך להיות בקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי, כי השחקניות בוחרות לשים בצד העבודה שלהן והמשפחות שלהן, אני חושב שאם יהיה יותר תקציב ויותר יחס אני באמת חושב שכדורגל נשים יעבור לקדמת הבמה".