הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נס גדול יהיה פה? התרחיש שהצעירה חייבת כדי להעפיל

למרות ה-4:0 לאיטליה בבלומפילד, לחניכים של גיא לוזון יש סיכוי קלוש להגיע לחצי הגמר של יורו 2013

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.13 - 23:22
אנחנו יודעים מה הרגשתם כשצפיתם בנבחרת ישראל הצעירה סופגת 4:0 משפיל בידי איטליה, במשחק השני שלה ביורו 2013. כעס, תסכול, אכזבה, חוסר אונים. אליפות אירופה היוקרתית עד גיל 21 הגיעה לארץ, אבל ככל הנראה שהנבחרת המקומית עדיין תצפה בשלבי ההכרעה רק בטלוויזיה. ובכל זאת, אל תאבדו תקווה: לישראל עדיין יש סיכוי קלוש להעפיל לחצי הגמר.

ה-2:2 של ישראל מול נורבגיה נתן לחניכים של גיא לוזון נקודה יקרה, שמשאירה לו צ'אנס. הנורבגים אמנם הביסו 1:3 את אנגליה והציבו את עצמם במקום ה-2 ובעמדה מצויינת לעלות, אבל במחזור הבא הם פוגשים את האיטלקים המצויינים. הדבר הראשון לו מייחלים בנבחרת, הוא הפסד רב שערים של נורבגיה לאזוריני.

רק אם הסקנדינבים אכן יספגו תבוסה, הלפיד יעבור לידיו של לוזון. במקרה כזה, ניצחון של ישראל על אנגליה, שאיבדה כל סיכוי תיאורטי להעפיל לחצי הגמר, ישווה את מספר הנקודות של הכחולים-לבנים לזה של הנורבגים. מכיוון שהצדדים סיימו בתיקו במשחק ביניהן, שובר השוויון הראשון - המאזן הפנימי - חסר חשיבות.

שובר השוויון הבא הוא הפרש השערים, ופה חשוב שנורבגיה תפסיד בהפרש גדול ו/או שישראל תנצח בענק. זה אמנם קלוש, אבל אם הפער המשותף של המשחקים יגיע ליותר מ-6 שערים, ישראל תעקוף את הנורבגים במקום השני. דוגמא היפוטתית לכך: 0:4 של ישראל על אנגליה בשילוב של 0:3 של איטליה על נורבגיה, מעלה את ישראל.

במידה וההפרש המשותף עומד על 6 שערים בדיוק, יווצר שוויון מוחלט בין ישראל לנורבגיה בנקודות ובהפרש השערים. במקרה הזה, מה שקובע הוא מאזן שערי הזכות. נכון לעכשיו, לישראל יש 2 שערים מול 5 של נורבגיה, מה שרק מקטין עוד יותר את הסיכויים. תחזיקו אצבעות.