ריכטר יתחרה בגביע העולם במינכן: "המטרה היא פודיום"

קליעה: אלוף אירופה ו-7 קלעים נוספים ייצגו את ישראל בגביע העולם בגרמניה: "רוצה זהב, אך לא אוכל להבטיח"

אופיר גולן
אופיר גולן  22.05.13 - 23:00
ועכשיו, מינכן. סרגיי ריכטר (צילום: ליאור מדלל)
ועכשיו, מינכן. סרגיי ריכטר (צילום: ליאור מדלל)
תחילת כתבה

ביום שבת הקרוב תיפתח במינכן התחרות השלישית העונה במסגרת סבב גביע העולם בקליעה, פחות משבועיים אחרי שהסתיימה התחרות השניה בפורט בנינג בארצות הברית. נבחרת הקליעה של ישראל, על פי הפרסומים הרשמיים, תכלול שמונה קלעים. השם הבולט כמובן - סרגיי ריכטר, אלוף אירופה בירי ברובה אוויר מ-10 מטרים.

"אחרי הסבב בארצות הברית הייתי צריך קצת מנוחה, אבל הסתפקתי כבר להתאמן טוב ואני מוכן לתחרות במינכן. יהיה לי עוד אימון מסכם בגרמניה לפני כן. בכל מקרה, אני בכושר מספיק טוב בכל המקצועות", אמר סרגיי ריכטר בשיחה עם אתר ערוץ הספורט.

ריכטר, שכבר זכה השנה במדליית כסף בגביע העולם בקוריאה ובארד בארה"ב, ינסה לשמור על מעמדו כאחד הקלעים הטובים ביותר בעולם ברובה אוויר (מדורג רביעי בעולם במקצוע זה). "המטרה היא תמיד פודיום", מספר הקלע האולימפי, שינסה אחרי הכסף והארד לזכות גם בזהב. "אני מאמין שאני מסוגל לעשות את זה ואעשה את כל המאמצים, אבל בקליעה אי אפשר להבטיח שום דבר מראש".

מה לגבי הקטגוריות האחרות מה הציפיות? בארה"ב לא התחרת בירי שכיבה ודווקא לפי התוצאה היית שווה מקום בגמר. "המטרה היא להיכנס לגמר חד משמעית. אני מאמין שאני מסוגל לכך. נגיע לשם ונעשה את זה", אמר ריכטר.

הישראלי הבכיר יתחרה גם בירי 60 כדורים בשכיבה מ-50 מטרים ברובה קליבר זעיר (טוטו) וירי מ-50 מטרים בשלושה מצבים (כריעה, שכיבה, עמידה). "המטרה כאן היא להיכנס לגמר", אמר ריכטר, שבתחילת יולי יתחרה גם בתחרות האחרונה בסבב גביע העולם בגרנאדה, שתארח את אליפות העולם בקליעה בשנה הבאה. הקלע הישראלי, שנחשב מועמד מוביל להגיע למשחקים האולימפיים בריו, יתחרה בהמשך העונה גם באוניברסיאדה, באליפות אירופה בקרואטיה ובתחרות המאסטרס של הסבב, בה כבר הבטיח את מקומו.

כשנשאל אודות הפרויקט החדש של ח"כ יואל רזבוזוב ("יש עתיד"), לפיו ספורטאים אולימפיים שפרשו יוכלו להשתלב כעובדים בחברת חשמל השיב: "קודם כל, זה מאוד נחמד שדואגים לספורטאים ושיש אפשרות לקריירה שניה. יש הרבה מאוד ספורטאים שזה יכול לעזור להם עכשיו. על פניו זה אמנם נשמע מוזר שספורטאי אולימפי צריך ללכת לעבוד בתחום אחר לגמרי, אבל כל עוד משהו נעשה ויש נכונות להשקיע בספורטאים, זה כיף לשמוע".

ליאור מדלל ממכבי רעננה, שנחל אכזבה רבה בתחרות בארצות הברית כשפספס את העלייה לשלושה גמרים, יתחרה גם הוא באותם מקצועות, שבהן ריכטר ישתתף. מדלל (23) נחשב גם כן כאחד המועמדים להגיע למשחקים האולימפיים ב-2016.

גיא סטריק הוותיק, שהתחרה בארבעה משחקים אולימפיים, ייקח חלק בירי 60 כדורים בשכיבה מ-50 מטרים. גיל סימקוביץ', שייצג את ישראל באולימפיאדת בייג'ין 2008, ישתתף באותו מקצה וגם בירי ברובה זעיר משלושה מצבים. עימי בן חפר מהפועל אפרא מעברות יתחרה באותן קטגוריות. תמיר אדלר, דני כץ ואלכסיי קירייבסקי ישתתפו בקטגוריות השונות בירי אקדח.

התחרות בירי ברובה אוויר מ-10 מטרים, בה זכה ריכטר במדליית זהב באליפות אירופה האחרונה, תתקיים כבר ביום שבת. בשני תיערך הקטגורייה לירי 60 כדורים בשכיבה מ-50 מטרים ברובה זעיר וברביעי הקלעים יתחרו בירי משלושה מצבים.