עטר סובל משבר בבוהן, ייעדר כחמישה שבועות

מכה לבית"ר ירושלים. תוצאות הבדיקה של החלוץ, שנפצע מול ב"ש, מובילות לכך שיחמיץ כנראה את כל העונה. לוי: "יש פער בין האימונים למשחקים". ביקורת חריפה על קונטה

תומר לוי
תומר לוי  31.05.20 - 19:15
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים סיימה אמש רק ב-1:1 מול הפועל באר שבע אך מלבד היכולת הדלה והתוצאה המאכזבת חניכיו של רוני לוי ספגו מספר מכות במהלך ההתמודדות. החל מהפציעה של אלירן עטר שנפצע ברגל ונאלץ לצאת במחצית ועד ההרחקה המיותרת של אנטואן קונטה שספג לא מעט ביקורות. נתחיל עם הבשורות הקשות ביותר: עטר עבר היום (ראשון) צילום ברגלו והתוצאות הראו שבר בבוהן של הרגל, מה שיגרום לחלוץ להיעדר כחמישה שבועות מהמגרשים ולהחמיץ כנראה את כל העונה. שחקן נוסף שסיים את המשחק עם כאבים הוא מקסים גרצקין. המגן סובל ממתיחה ונמצא בספק למחזור הקרוב.

מאמן הקבוצה, רוני לוי, שוחח עם השחקנים לפני אימון הבוקר: "אמרתי לכם שהמשחקים לא יהיו פשוטים בפלייאוף וקשים. לא יכול להיות שיש כזה פער בין הנתונים באימונים ובמשחקים. לא הייתי מעיר ומאיר אם לא הייתם מתאמנים בצורה כל כך טובה, והפערים ניכרים".

"יש לנו משחק עוד יומיים, זה לא זמן לדבר אלא זמן להראות מה אנחנו שווים. אנחנו צריכים להיות אמיתיים עם עצמנו ואם אראה שחקן שלא נותן 100 אחוז לא אהסס להחליף אותו גם אחרי 10 דקות. אנחנו בתקופה אינטנסיבית. תתאמנו טוב, תנוחו טוב, תאכלו ותגיעו כמו שצריך למשחקים. הפלייאוף זה המקום להראות את היכולת".

בנוסף לעטר, גם שחקן נוסף שייעדר מול הפועל תל אביב הוא אנטואן קונטה. המגן הציג אמש משחק לא אחראי ובסופו של דבר הורחק לאחר שקיבל צהוב שני בדקה ה-84. במועדון לא אהבו את התצוגה של הצרפתי והעבירו עליו ביקורת גלויה: "הוא פשוט חסר אחריות והורס לעצמו ולקבוצה. ככה לא יכול להתנהג מקצוען, הוא מאבד את הראש פעם אחר פעם". ככל הנראה וינהלו עם קונטה שיחה קשה ואף ישקלו להעמיד אותו לוועדת משמעת. כמו כן, גם חנן ממן ועלי מוחמד יחמיצו את המשחק הבא בשל צבירת כרטיסים צהובים.

אפשר להגיד כי ההתמודדות בין הקבוצות לא הייתה חמה במיוחד אך לאחר שריקת הסיום נרשמה תקרית מכוערת בין דויד סימאו לבין מספר משחקני בית"ר. "סימאו דיבר לא יפה לרוני לוי, ההתנהגות שלו מגעילה ושחצנית": אמרו גורמים במועדון.

בפן החיובי שני השחקנים שקיבלו מילה טובה לאחר התיקו הם איתמר ניצן ודיוגו ורדסקה: "הם הצילו אותנו בעיקר בסוף. בלעדיהם היינו מפסידים את המשחק". למרות זאת, בקבוצה נרשמה ביקורת על הרמה שהקבוצה הציגה: "זה לא מספיק טוב. אם היינו מפסידים הקום השלישי היה בסכנה אמיתית, נצטרך להרים את הרמה במשחקים הבאים".

לאחר שריקת הסיום אמש, גם דן איינבינדר סיכם הוא את המשחק: "כיף לחזור לשחק, חושב שכולם התרגשו מזה שחזרנו לליגה. עכשיו יש לנו מטרה לסיים עם הכרטיס לאירופה ובמקום השלישי. כמובן שלמשחק ראשון היו חלקים טובים יותר ופחות טובים, אבל נלמד מזה ונתקן לקראת המשחק הבא. שמח שאחרי שבאר שבע הובילו, ידענו לגלות אופי ולחזור למשחק, וגם בסוף עם עשרה שחקנים לשמור על התוצאה. נמשיך קדימה עם הנקודה שלקחנו".

"לאורך השנים בית"ר ידועה שהקהל שלה הוא אקס פקטור מאוד משמעותי. שדוחף ונותן אנרגיה לנו ומפריע לקבוצה היריבה, אבל מהיום אנחנו צריכים להתרגל אחרת. היה קשה לשחק ללא קהל, היום הייתה לנו טבילת האש הראשונה ונלמד ממנה איך להביא את האנרגיות לבד ולשמח את האנשים שצופים בנו בטלוויזיה, ננצח עבורם".

הקשר גם התייחס למשחק מול הפועל תל אביב: "אם דיברנו על לשחק ללא קהל, אז נגד הפועל ת"א זה יהיה כמובן המשחק הכי מוזר שיקרה. לשחק משחק חם וטוב בלי קהל, מאבק טוב בין שתי קבוצות, שהיריבות ידועה לכולם. יצפו בנו הרבה אוהדים ונעשה הכל להביא את התוצאה הכי טובה ולשמח אותם מהבית".