כבר לא סקפטי: המומנטום אצל ב"ש, היא יכולה לקחת אליפות

זו צבירת הנקודות המדהימה, אלו הניצחונות שבאים למרות שהיכולת לא ממש מרשימה. שליימ'ה בטוח: הדהירה של ב"ש הופכת אותה לאיום אמיתי על מכבי. וגם: שחקן העונה, הכשלון שכתוב על הקיר בחיפה ומה סוזה עוד חייב ללמוד?

שלמה שרף
שלמה שרף  02.03.14 - 10:50
כל הדרך לאליפות? בוזגלו וברדה (צילום: אלן שיבר)
כל הדרך לאליפות? בוזגלו וברדה (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

1. שחקן העונה?
הפועל באר שבע, שוב לא היטיבה לשחק; אבל הפועל באר שבע, שוב, הצליחה לנצח. וזה בדיוק מה שהופך אותה למועדמת לאליפות - כי למרות שהיא לא מציגה כדורגל יפה לעין - היא משיגה את הנקודות. היא צוברת נקודות בקצב של אלופה ואם זה יימשך כך, היא עוד תעשה הרבה מאוד צרות למכבי תל אביב.

אם מנתחים את המשחק, אז במחצית הראשונה מול מכבי פתח תקווה באר שבע היתה מאוד חלשה, אבל הם ניצחה בזכות זה שהיא איכותית יותר. גם ההרחקה (שהיתה גבולית מאוד) עזרה לה, ולמזלה יש לה גם את מאור בוזגלו בכושר הטוב בקריירה. הוא אחראי ישיר על 50% מהשערים של הקבוצה ולפחות נכון לעכשיו - הוא אחד משני שחקני העונה בליגה כולה.

2. דייויד בלאט כמשל
אחרי ההשפלה בבאזל, מעניין יהיה לראות את מכבי ת"א מול רעננה. למרות שהיא פייבוריטית ברורה, הולך להיות לה קשה מאוד לקחת שלוש נקודות. נדמה שבמקרה הזה, קבוצת הכדורגל צריכה ללמוד מאחותה מהכדורסל: הצהובים הובסו ב-35 נקודות מול צסק"א מוסקבה, אבל התעלו מיד לאחר מכן עם הצגות מול הפועל ירושלים וגלאטסראיי. מיץ' גולדהאר יקווה שגם במקרה שלו, מעז ייצא מתוק.

הבעיות של מכבי הוכפלו עכשיו בכל הנוגע להתקפה: דאבור עזב ומיד לאחר מכן הגיעה הפציעה של ברק יצחקי וזה הופך את המצב לקריטי. אין ספק שזה ייפגע ברוטציה שפאולו סוזה כל כך אוהב ועכשיו הוא יצטרך להסתדר עם מה שיש לו. עם זאת, המרחק בין זה לבין איבוד האליפות הוא עצום, כי מכבי עדיין איכותית יותר מב"ש.

3. הכתובת היתה על הקיר
כולנו יודעים שמכבי חיפה לא טובה העונה והאסון הגדול יהיה אם היא לא תגיע לאירופה. רק לחשוב על כך שהיא תשחק ב-2015 בסמי עופר ולא תהיה באירופה יוצר תחושה של אי-נוחות. אני עדיין מקווה שהיא כן תהיה באירופה, למרות שהאמת חייב להיאמר: אריק בנאדו עדיין לא מתאים לאמן אותה.

כבר בתחילת העונה טענתי שמאמן לא מנוסה לא יכול לקחת קבוצה כמו חיפה על הכתפיים, כי הוא חייב להשתפשף קודם במקום עם פחות לחץ. עוד בקיץ, יעקב שחר היה "כבול" בהצלחת הגארבג' טיים בעונה שעברה - אבל יש הבדל עצום. אשתקד בנאדו הרים את חיפה למקום הריאלי שלה אחרי שנראיתה גרוע לפני כן, וזה קל הרבה יותר מאשר לבנות קבוצה לאליפות. לכן, הכשלון שם גדול.

4. תירוצים כמו חול
גם למצב של הפועל תל אביב אף לא ציפה: מאמן שמצרף 14 שחקנים והקבוצה שלו מוציאה הרבה כסף עוד עלולה שלא לסיים בפלייאוף העליון. לכן, כמו שרן בן שמעון אשם בהצלחה, הוא גם אשם בכשלונות. בנוסף, לא ברורים לי כל התירוצים שלו על חיסורים ופציעות. כולם כשירים וכולם משחקים, לכן הכשלון שלו פשוט זועק לשמיים.