תקלה קטנה: ההדחה לא תשבור את מכבי ת"א

מכבי ת"א רצתה להגיע לצ'מפיונס, אבל ההדחה לא תשבור את המועדון. תהליך ההתקדמות עובר דרך הליגה האירופית ואליפות נוספת בארץ, אבל בשביל זה אוסקר צריך למצוא הרכב ושיטה, וג'ורדי חייב להביא חיזוק מתאים

לירן שטראובר
לירן שטראובר  06.08.14 - 11:00
בן בסט. הגיע בשביל ליגת האלופות (האתר הרשמי)
בן בסט. הגיע בשביל ליגת האלופות (האתר הרשמי)
תחילת כתבה

מכבי תל אביב דיברה על ליגת האלופות כיעד שלה, אבל לא כמטרה שאי-הגעה אליה תשבור את המועדון. למרות ההצלחה בליגה האירופית בשנה שעברה ושתי האליפויות ברציפות בארץ, תהליך ההתקדמות הנכון מבחינת הצהובים הוא ההעפלה נוספת לשלב הבתים בליגה האירופית ואולי אפילו יותר מכך. עם דרך נכונה, גם לליגת האלופות מכבי תגיע בעתיד.

ההדחה מול מאריבור היא צירוף של הרבה דברים, בראש ובראשונה מחוץ למגרש. ההכנה היא אחד המרכיבים הכי חשובים במשחק, ובמקרה הזה היא לא הייתה אולטימטיבית. מאריבור כבר שיחקה מספר מחזורי ליגה ובישראל אין עדיין כדורגל. אם כל זה לא מספיק, הגיעה המלחמה ואיתה חוסר השקט. היה קשה להביא רכש, קשה להתאמן בצל טילים ולהיות בחו"ל בזמן שבארץ יש מלחמה. זה לא נעים כי הראש לא מאה אחוז בכדורגל. היינו רגילים לכך שמכבי זה מועדון חזק, דיברנו עליה כקבוצה אירופית שלא נותנת לשום דבר להפריע – אבל גם הצהובים אנושיים ופגיעים, ויש קשיים מסביב שיכולים להפריע ולזעזע.

אם כל זה לא מספיק, העובדה שהמשחק נערך בקפריסין בטח לא תרם. קשה לשחק מול יציעים ריקים, קשה להביא את האקסטרה כשמרגישים במשחק אימון וההשפעה של 14,500 צופים בבלומפילד הייתה מוציאה יותר מכל שחק במכבי וגורמת גם למאריבור קצת לרעוד בכל מהלך ובכל קבלת החלטה.

אחרי שתי אליפויות, משהו בראש של שחקני מכבי גרם להם לחשוב – אפילו בתת מודע – שהם הכי חזקים והכי טובים והם הגיעו אולי קצת שאננים למשחק הזה. ראינו כושר גופני לקוי, אוסקר לא הצליח להביא לכך שהשחקנים שלו ישלטו בקצב המשחק וגם היצירתיות נעלמה. ערן זהבי ודור מיכה נתקעו פעם אחרי פעם בהגנה, כמעט ולא הצליחו להפתיע את היריב ומעבר לכך, הקבוצה ספגה שערים שאסור לקבל.

החילוף במחצית, של ראדה פריצה במקום קרלוס גארסיה, היה כזה של "ללכת על כל הקופה", אבל מכבי איבדה את כל הנסיון והביטחון במרכז ההגנה. הצהובים חייבים לחזור ולחזק את מרכז ההגנה ולמצוא כמה שיותר מהר קשר נוסף שיעשה את ההבדל ויניע את שאר המערכת, אחרת הם יהיו פגיעים גם בליגה מול מכבי חיפה, ב"ש ואחרות. אוסקר צריך למצוא הרכב ושיטה, ולהחזיר את כח ההתרעה. נכון שמשחק אחד או הדחה אחת, לא יגרמו לכך שמכבי לא תהיה קבוצה חזקה ומאיימת בליגה, אבל כבר במחזור הראשון הוא צריך להראות לכולם שהאלופה עדיין כאן.

מכבי עוד לא מצאה את הנוסחה לפצח את התלכיד החדש ואוסקר עוד לא מצא את ההרכב הנכון והמתאים לו, ולצערו כל הנסיונות האלה היו במשחקים רשמיים קריטיים ולא במשחקי גביע הטוטו לדוגמא. ג'ורדי קרויף ייגע ויודע מה הנקודות החלשות של הקבוצה, והוא יחזק איפה שצריך כדי לתקן את התקלה מול הסלובנים.