ובצדק: ישראל מסוגלת לנצח כמעט כל נבחרת

כשנבחרת ישראל משחקת עם שכל, כישרון, אומץ והקרבה, אין סיבה לא תנצח כמעט כל נבחרת. דרוקר התלהב ממופע המנהיגות של כספי, אליהו ומקל, אך בעיקר, מהלב של כדיר

שרון דרוקר  05.09.15 - 21:22

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

אחרי התוצאות הלקויות במשחקי ההכנה, הניצחון הזה על נבחרת רוסיה נותן המון ביטחון לארז אדלשטיין ושחקניו. זה ניצחון שלמעשה, אם לא נעשה טעויות מיותרות, מבטיח לנו כבר עכשיו את המקום בשלב הבא – נותן אמונה רבה בסגל השחקנים וביכולות שלהם, וכל מי שראה את המשחק מבין שאין סיבה שלא תהיה אמונה. ראינו שילוב של שכל, כישרון, הרבה אומץ, לב והקרבה – וכל אלו יחד הביאו לניצחון חשוב כבר במשחק הפתיחה.

במחצית הראשונה אדלשטיין הלך עם משחק אגרסיבי, ניסה ללחוץ, וזה עבד לטובת הרוסים שקיבלו מבטים פתוחים לשלוש שסידרו קליעה באחוזים גבוהים במיוחד (8 מ-17 בחצי הראשון). במחצית השנייה הגיע שינוי מצוין עם הגנת חילופים כשלמעשה הנבחרת החליפה על כל חסימה, גם במחיר שגארד כחול-לבן יישאר על "הגבוהים" הרוסים, שלא באמת יכולים לקחת את גל מקל, יוגב אוחיון או רביב לימונד לסל קל. אדלשטיין בחר לשחק אחד על אחד גם במחיר של סל - השינוי עבד, הביטחון הגיע לצד שלנו ומנגד הרוסים איבדו אותו.

ההגנה הטובה גרמה לכך שיצאנו להתקפות מתפרצות, מהן השגנו סלים קלים והכל למעשה התחיל לזרום. הניצחון הזה מגיע לנבחרת שלנו, כי אנחנו טובים יותר ומאומנים יותר מהרוסים, ובטח שבטח יש לנו לב גדול יותר ואומץ רב יותר.

החצי השני הוכיח פעם נוספת, שאם תוריד ליריבה את האחוזים, ותגרום לאיבודים, תרוויח אפשרויות לרוץ ולייצר נקודות קלות באופן יחסי. בנוסף, שלטנו יפה בריבאונד ההגנה עם עומרי כספי וליאור אליהו, והרוסים איבדו את כל הביטחון. מהצד הרוסי ראינו באופן מובהק היעדר מנהיג, כשלעומת זאת בישראל הפגינו כספי, אליהו ומקל יכולות הנהגה מרשימות. אך למרות זאת, מי שראוי להמון מחמאות, הוא אלישי כדיר. הפורוורד הוכיח שאתה לא צריך להיוולד בארה"ב כדי להביא לב ונשמה, והיה כיף גדול לראות חמישיית צברים שנותנים הכל על הפרקט בדרך לניצחון.

אני לא חושש מרידת מתח לקראת המשחק מול פינלנד, כי הצוות המקצועי יידע להכין את השחקנים, והם בעצמם מנוסים מאוד, כמו יוגב, מקל, כספי, אליהו, שכבר מכירים את אליפות אירופה. העבודה באליפות היא מיום ליום, צריך לשכוח מהר מהמשחק הזה ולהתכונן לסגנון של הפינים שיהיה שונה מזה של הרוסים. שוב, בצד המנטלי אסור לא לבוא עם האף למעלה. אנחנו צריכים ויכולים לנצח כל נבחרת בבית הזה למעט צרפת, ופינלנד זה המשך המשימה שלנו.

לכדורסל הישראלי, וזה הוכח שוב גם מול רוסיה, אין במה להתבייש לאורך השנים בשום זירה, והניצחון הזה הוא עוד חותמת לכך.