הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"זאת החותמת: אניימה השוער הכי טוב בליגה הצרפתית"

הניגרי סגר 10 משחקים בלי לספוג, המאזן הטוב ביותר בחמש הליגות הבכירות באירופה: "עובד כל יום מחדש כדי להשתפר". קפטן ליל: "הוא היה צריך להיות השוער הראשון אצלנו כבר לפני שנתיים"

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  04.11.13 - 10:54
אניימה, טוב מאוחר (gettyimages)
אניימה, טוב מאוחר (gettyimages)

"שבעה משחקי ליגה רצופים ללא ספיגה ו-6 הצלות נגד מונאקו נתנו את החותמת הרשמית: וינסנט אניימה הוא השוער הטוב ביותר בליגה הצרפתית". מדינת הבאגט בטירוף לאחר הערב הענקי של השוער הניגרי, שכלל מגוון הצלות מרשימות שעזרו לקבוצתו ליל, לנצח את מונאקו (0:2) ולעלות למקום השני בטבלה, רק 2 נקודות מהמוליכה פאריס סן ז'רמן.

"אני רוצה להודות לחבריי לקבוצה, למאמן השוערים ולרנה ז'יראר (המאמן)", אמר בסיום המשחק אניימה, ששיחק בעבר בבני יהודה, הפועל ת"א ומכבי ת"א. "זו תוצאה של עבודת צוות, לא רק שלי. אני עובד קשה כל יום מחדש כדי להשתפר כמה שאפשר".

גם חברו לקבוצה, הקפטן ריו מאבובה, ידע בסיום המשחק למי הוא וחבריו צריכים להודות על הניצחון: "בלי אניימה, אני לא בטוח שהיינו מצחים את המשחק הזה. כבר לפני שנתיים היינו צריכים לשים אותו כשוער הראשון שלנו".

גם בצד של היריבה לא יכולים היו להתעלם מהיכולת הפנומנלית של השוער, שבילה שנים רבות בליגה הישראלית. "הוא סיפק כמה הצלות לא הגיוניות. כל הכבוד לו ולקבוצתו", בירך בסיום חלוצה של מונאקו, עמנואל ריבייר.

כאמור, הודות לניצחון ליל ואניימה טיפסו למקום השני בטבלה, כשהם נמצאים במרחק של שתי נקודות מהמוליכה מהבירה. גם מבחינה אישית, אניימה מככב בשורות הסטטיסטיות: הניגרי ניצב במקום הראשון מבין כלל השוערים ב-5 הליגות הבכירות באירופה עם 10 משחקי ליגה ללא ספיגה מתחילת העונה.