הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מקווה שאניימה ימשיך להצליח. אולי אתאכזב"

הניגרי מסכן את השיא של גאייטן הואר. מה עובר לו בראש? "אני אחסוך כסף"

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  07.12.13 - 14:41
ימשיך להדהים את אירופה? אניימה (gettyimages)
ימשיך להדהים את אירופה? אניימה (gettyimages)

מחר (ראשון, 15:00) וינסנט אניימה וליל יתמודדו מול בורדו, כאשר השאלה המרכזית היא האם השוער הניגרי ישמור בפעם ה-12 ברציפות על שער נקי? אמש אניימה קיבל שתי בשורות. הראשונה נוגעת להארכת החוזה שלו במועדון הצרפתי עד 2017 והשניה קשורה למונדיאל. ניגריה שוב תפגוש את ארגנטינה בשלב הבתים, כשהיא תשחק בקיץ גם מול בוסניה ואיראן.

בצד הארכת חוזהו, כמובן שהסיפור המרכזי נוגע לעובדה שאניימה נעל את השער ב-11 המחזורים האחרונים (1,035 דקות ללא ספיגה). השוער הניגרי מאיים כעת על השיא הוותיק של שוער בורדו, גאייטן הואר, מעונת 1992/93. שוער העבר התייחס היום לסוגייה כיצד ירגיש אם שיאו יישבר.

"קודם כל, אני אחסוך לא מעט כסף, מכיוון שבכל השנה הילדים שלי מבקשים ממני לקנות להם את ספר השיאים של גינס", אמר הואר, "אני כמובן אלחץ לו את היד במשחק בשבאן דלמאס ואם הוא ימשיך לשמור על רשת נקיה, אז אני אהיה גם במשחק הבא של ליל מול באסטיה".

"פרנסיס ז'ילו (מאמן בורדו וחברו של גאייטן הואר) שאל אותי אם אני רוצה שהם יעלו למשחק עם 8 חלוצים, סדריק קראסו (שוער בורדו) אמר לי אפילו שהוא יעלה בכל הקרנות", התלוצץ הואר. "אני באמת מקווה שווינסנט ימשיך את הרצף הזה כמה שרק אפשר, מי יודע אולי אפילו עוד חמישה או שישה משחקים. עם זאת, אם הוא ישבור לי את השיא בכמה שניות בודדות זה יהיה ממש מבאס".