הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוף הדרך? בודי מילר לא יתחרה יותר בסוצ'י

גולש הסקי האמריקני חש כאבים בברכו בתחרות הסלאלום הענק, בה סיים במקום ה-20. מילר בן ה-36 ויתר על מקצה הסלאלום הרגיל באולימפיאדה. בן ארצו טד ליגטי זכה במדליית הזהב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.02.14 - 18:00
סוף דרכו האולימפית? בודי מילר (gettyimages)
סוף דרכו האולימפית? בודי מילר (gettyimages)

האם הקריירה האולימפית של אחד מגולשי הסקי המפורסמים בעולם הגיעה לסיומה? בודי מילר בן ה-36 הודיע היום (רביעי) כי סיים את דרכו במשחקי החורף האולימפיים בסוצ'י לאחר שפציעה בברכו תמנע ממנו השתתפות במקצה הסלאלום, שייערך בשבת הקרובה.

מילר, שמחזיק ברזומה של שש מדליות אולימפיות - אחת מהן מזהב, נחשב לאחד הספורטאים האהובים בארצות הברית. רק השבוע הוא זכה במדליית ארד בקטגוריית ה-super G בסקי אלפיני ותפס את הכותרות בארצות הברית. מילר, שנפגע ונותח לאחרונה בברכו השמאלית, חש כאבים במקום בו נפגע לראשונה והחליט שלא לקחת סיכונים מיותרים. לפי ראשי הנבחרת האמריקאית, מילר יחזור להתחרות בסבב גביע העולם בהמשך עונת החורף.

יחד עם זאת, בארצות הברית תוהים לגבי המשך דרכו האולימפית, זאת משום שהוא יהיה בן 40 ב-2018, כאשר משחקי החורף יגיעו לפיונגצ'אנג בקוריאה הדרומית. מילר עצמו טרם הצהיר אם בכוונתו להמשיך לקמפיין אולימפי שישי, כך שלא מן הנמנע שבקרוב הוא יסיים את דרכו ברמה העולמית.

מילר סיים היום במקום ה-20 בתחרות הסלאלום הענק בסוצ'י, לאחריה החליט לפרוש ממקצה הסלאלום הרגיל. מי שזכה במדליית הזהב היה חברו לנבחרת ארצות הברית, טד ליגטי. האמריקני סיים את שני המקצים בסלאלום הענק בקרסנאייה פוליאנה עם זמן כולל של 2:45.29 דקות והקדים ב-48 מאיות את סטיב מיסילייה הצרפתי. אלכסיס פינטורו לקח א הארד עם 2:45.93 דקות. האוסטרים מרסל הירשר, מתיאס מאייר ובנג'מין רייך התאכזבו כשסיימו במקומות 4, 6 ו-7 בהתאמה. קרלו יאנקה השווייצרי דורג במקום ה-13 בלבד.