אוסי ארדילס: אין לי ספק שמסי יספק את הסחורה הפעם

כוכב הנבחרת ומאמן בית"ר י-ם בעבר: "הוא כבר אחד מחמשת השחקנים הטובים בהיסטוריה, והוא לא צריך זכיה בגביע העולם כדי להוכיח זאת. ארגנטינה תמיד אחת המועמדות ללכת עד הסוף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.14 - 10:50
מסי, יספק את הסחורה? (GETTYIMAGES)
מסי, יספק את הסחורה? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

היא לא עברה את שלב רבע הגמר מאז איטליה 90', בהרכב שלה תמצאו הגנה רעועה ושוער מחליף במונאקו, ועל הקווים ינצח מאמן כמעט ללא שום קבלות. לא מעט דברים יעמדו נגד נבחרת ארגנטינה במונדיאל בברזיל, אך אף אחד במדינת האסאדו לא יסתפק בפחות מגביע. הסיבה: ליאו מסי.

למרות עונה לא קלה בברצלונה, במהלכה היה מושבת במשך חודשיים בגלל פציעה, הסופרסטאר שיחגוג יום הולדת 27 במהלך הטורניר הוא התקווה הגדולה - וכנראה היחידה - של מדינה שלמה, שמקווה לראות את הגביע המוזהב חוזר לבואנוס איירס לראשונה מאז 1986.

אחד מאלו שמצפים ממסי להביא את האיכויות שלו גם למדי האלביסלסטה, הוא לא אחר מאשר אוסבאלדו "אוסי" ארדילס, אלוף העולם עם ארגנטינה ב-1978 וגם מאמן בית"ר ירושלים לשעבר. בראיון לאתר פיפ"א הוא אמר: "אני בטוח שמסי יספק הפעם את הסחורה. הוא שיחק נפלא במוקדמות, היה הכובש המצטיין ואחד הטובים על המגרש תמיד. אני חושב שהוא נחוש לעשות טורניר מדהים, הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית".

מסי, כידוע, זוכה להשוואות לדייגו מראדונה כבר שנים רבות, ואם יילך עד הסוף בברזיל, יהפוך סוף סוף לאגדה גם בארצו. "מסי לא צריך להיות מושווה לאף אחד. לכל שחקן יש את הגישה והסגנון שלו", הבהיר ארדילס. "למסי יכולות מדהימות טבעיות, מודעות טקטית והוא תמיד גורם לדבר הבלתי אפשרי להיראות קל. מבחינתי, מסי הוא כבר בין חמשת השחקנים הטובים בהיסטוריה, והוא לא צריך לזכות במונדיאל כדי להוכיח זאת".

על הנבחרת עצמה, אמר שחקן העבר: "זה נכון שלא עברנו את רבע הגמר מאז 1990, אבל ארגנטינה היא תמיד אחת המועמדות לזכיה בתואר. אני חושב שנפגוש את ברזיל לגמר דרמטי, אבל ברור שגם נבחרות כמו ספרד, גרמניה, איטליה ואנגליה יכולות לשחק תפקיד מכריע בטורניר".