חסרי לב: קוסטה, אלבס פודולסקי ורובן הסתבכו

ארבעת הכוכבים הצטלמו עם לב של פרה ועוררו גל גדול של ביקורות בגרמניה

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.14 - 17:49
תחילת כתבה

אומרים שאין דבר כזה 'פרסום רע', אבל בגרמניה כבר יש מי שחולק על הקביעה הזו. פרסומת חדשה שהחברה הוציאה בגרמניה עוררה בימים האחרונים זעם רב וגררה תגובות קשות, כשהמטרה לחיצים היו בעיקר ארבעה כוכבים גדולים שישתתפו במונדיאל.

במרכז הפרשה עומדים דני אלבס, דייגו קוסטה, אריאן רובן ולוקאס פודולסקי. ארבעתם הצטלמו לקמפיין של אדידס, שהסלוגן שלו הוא הציטוט - "בגביע העולם אני אתן את הלב שלי". אבל למרבה התדהמה, האנשים מאחורי הרעיון החליטו לצלם את הכוכבים כשהם מחזיקים בלב מדמם של פרה.

לא ברור כיצד נודע למבקרים שמדובר בלב אמיתי, אבל עד כה לא הגיעה שום הכחשה מצד החברה או החשיפה כי האיבר מלאכותי. במקביל, פודולסקי צייץ את התמונה שלו מהפרסומת בטוויטר וזכה למבול של ביקורות, כשגם שאר החברים לקמפיין לא בדיוק יצאו נקיים.

מי שעומדים בחזית המאבק נגד הקמפיין הם באופן טבעי ארגוני זכויות בעלי החיים, שמסרו: "פודולסקי אמר שייתן את הלב, אבל מה שהוא מחזיק בפרסומת זה לא לב שלו, נכון? אם זה תעלול יחסי ציבור, אז הוא החמיץ את הנקודה. מספיק גרוע שבעלי חיים נשחטים לטובת מאכל, אבל להציג לב מדמם זו לא דרך טובה לקדם מוצרי ספורט". פודולסקי עצמו ניסה להגן על ההחלטה להשתתף בפרסומת ואמר: "אני לא חושב שזה מגעיל, זה בסך הכל דרך להראות שאתן הכל עבור הנבחרת".