הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכה לצרפת: פרנק ריברי לא יהיה במונדיאל

6 ימים לשריקת הפתיחה, דשאן מסר רשמית שהכוכב הכי גדול שלו לא החלים מפציעה בגב: "הייתי מוכן לאפשרות הזו, יש לנו עוד שחקנים". גם קלמון גרנייה בחוץ, שנידרלין וקאבלה זומנו במקומם. הטריקולור תסתדר בהיעדר ריברי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.14 - 16:54
כאב ראש לדשאן. ריברי (gettyimages)
כאב ראש לדשאן. ריברי (gettyimages)

פרנק ריברי היה בספק למונדיאל במשך תקופה ארוכה, אך כעת נראה שאין מנוס אלא לקחת את ההחלטה הגורלית. ריברי סובל מפציעה בגב ולא יהיה בסגל צרפת למשחקים בברזיל, כך הודיע היום (שיש) רשמית מאמן הנבחרת, דידייה דשאן.

למרות שעבר טיפולים אישיים על מנת שיוכל להיות כשיר לסגל, קשר באיירן מינכן לא יצטרף לחבריו במסע לדרום אמריקה. רמי קאבלה ממונפלייה ומורגן שנידרלין מסאות'המפטון נקראו לדגל במקומו וגם במקום קלמון גרנייה שפצוע גם כן.

"ידעתי שזה עלול לקרות והתכוננתי לכך", אמר היום המאמן דידייה דשאן, "יש שחקנים נוספים שיכולים לתפוס את מקומו של ריברי. אנחנו חייבים לשמור על מוטיבציה גבוהה. ברור שהיה יותר טוב אם ריברי היה כשיר ב-100 אחוזים, אבל אנחנו צריכים לוודא שנגיע מוכנים גם בלעדיו".

"זה הורג לי את הנשמה שאני מוכרח לנטוש את נבחרת צרפת ולוותר על המונדיאל", אמר ריברי השבור, "תמיד קיוויתי, אחרי שהיו סימנים מעודדים בימים האחרונים. אבל אחרי בדיקות נוספות בשישי התעוררתי עם כאב גב, וה-MRI אישר את האבחנה האיומה, שמונעת ממני להתאמן ולשחק בצורה נורמלית. אני יודע שהחברים שלי יעשו את המקסימום עבור החולצה הכחולה ויגיעו הכי רחוק שאפשר בטורניר. אני סומך עליהם, וכעת אני האוהד מספר 1 שלהם".

זו בשורה קשה במיוחד עבור ריברי בן ה-31, שהודיע זה מכבר שהגביע העולמי בברזיל יהיה האחרון שלו בקריירה. הגוף שלו בגד בו במקרה הזה, ואולי ההיעדרות תגרום לקשר הצרפתי לשקול מחדש ולנסות להגיע בכל זאת למונדיאל 2018 ברוסיה.

בכך מתארכת רשימת הכוכבים שנעדרים מאירוע הכדורגל הגדול בעולם. גם רדאמל פלקאו, שלא הצליח להתאושש בזמן מקרע ברצועות הברך, לא נכנס לסגל הסופי של קולומביה. ריקרדו מונטוליבו מאיטליה שבר את רגלו במשחק הכנה ולא יהיה בברזיל. בנוסף יש מספר שמות גדולים אחרים שהמצב הבריאותי שלהם מוטל בספק, כמו כריסטיאנו רונאלדו, דייגו קוסטה ולואיס סוארס.