הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ז'ירו מחוץ להרכב, כרים בנזמה יפתח לבד בחוד

צרפת תפתח בהרכב של 5 קשרים עם גריזמן ב-11 לצד ולבואנה ופול פוגבה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.14 - 20:34

כשהזכרונות מההופעה המביכה במונדיאל 2010 עדיין בראש, נבחרת צרפת תנסה לתקן מחר (ראשון) את הרושם. הטריקולור יפתחו את המסע לגביע העולם השני בתולדותיהפ במשחק מול הונדורס ב-22:00 באיצטדיון היפהפה בפורטו אלגרה. כמובן שהשחקנים של דידייה דשאן הם הפייבוריטים הברורים, אבל גם הם נזהרים מלהיכנס לשאננות, שכן גם בפעם הקודמת, בדרום אפריקה, הם חשו כך - וכולם זוכרים כיצד זה נגמר.

על כן, המאמן ממש לא מקל ראש, בוודאי לא במשחק הפתיחה של נבחרתו. "אנחנו חייבים לבוא מלאי אמביציה למשחק הזה", אמר דשאן, שרוצה להפוך לאדם השני בהיסטוריה שמניף את גביע העולם כקפטן וזוכה בו גם כמאמן (רק פרנץ בקנבאוואר עשה זאת). "במונדיאל אין תירוצים ואף אחד לא בורח מאחריות. האווירה כאן טובה וכולנו פה מחכים כבר למשחק".

כידוע, הצרפתים יחסרו את הכוכב הכי גדול שלהם, פרנק ריברי הפצוע, אבל אין הדבר אומר כי כעת הנבחרת חלשה בהרבה. דשאן אמנם שומר את הקלפים קרוב לחזה בכל הנוגע להרכב, אבל כבר ניתן לסמן את ה-11 הפותחים. מרכז הקישור של הבלוז, אולי נקודת החוזק העיקרית של הנבחרת, צפוי לכלול את שלושת השחקנים הקבועים: פול פוגבה, יוהאן קבאיי ובלאס מטווידי הנהדרים יעלו.

בשלישיה הקדמית, כאמור, יחסר מאוד ריברי וכזכור גם סמיר נאסרי לא זומן לסגל מסיבות מקצועיות. על כן, מאתיה ואלבואנה אמור לשחק במרכז מתחת לכרים בנזמה. בחוליה האחורית, ממאדו סאקו ורפאל וראן פותחים במרכז ההגנה.

קצת מספרים
- למען האמת, הסטטיסטיקה לא ממש עומדת לצידה של צרפת. בשלושת המונדיאלים האחרונים בהם השתתפה, היא השיגה ניצחון אחד בלבד (0:2 על טוגו ב-2006) מתשעה משחקים.

- גם הונדורס נגד ההיסטוריה: היא מעולם לא ניצחה משחק בשלב הבתים בגביע העולם.

- תהיה זו ההתמודדות הראשונה בין צרפת להונדורס בתולדות המונדיאלים.

- עוד עובדה שצרפת תקווה לשנות: מאז הזכיה ב-1998, היא לא כבשה באף אחד ממשחקיה הראשונים במונדיאל: 1:0 מול סנגל ב-2002, 0:0 מול שווייץ ב-2006, 0:0 מול אורוגוואי ב-2010.

הרכבים משוערים
צרפת
: הוגו לוריס; פטריס אברה, ממאדו סאקו, רפאל וראן, מתאה דבושי, בלאס מטווידי, יוהאן קבאיי, פול פוגבה, אנטואן גריזמן, מאתיה ואלבואנה, כרים בנזמה.
הונדורס: נואל ואלוורדס; בריאן בקלס, ויקטור ברנרדס, מיינור פיגרואה, אמיליו אסאגוירה; מארין צ'אבס, וילסון פלאסיוס, לואיס גארידו, רוג'ר אסיפנוסה; ג'רי בנגסטון, קרלו קוסטלי