הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התסריט ההזוי בו צרפת תודח, והאם בית 6 יוכרע בהגרלה?

ארגנטינה כבר הבטיחה מקום בשמינית הגמר, אבל האפשרות שתהיה הגרלה בין ניגריה לאיראן לא כל כך מופרכת. וגם: התרחיש ההזוי בו נבחרת צרפת תודח כבר בשלב הבתים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.06.14 - 12:46

שני בתים, שמונה נבחרות, אחת שהבטיחה את עלייתה לשמינית הגמר, אחת שסיימה דרכה במונדיאל ושש נוספות שנאבקות על שלושה כרטיסים לשלב הבא. המחזור השלישי של בתים 5 ו-6 ייצא הערב (רביעי) לדרך עם המון סימני שאלה. ארגנטינה כבר הבטיחה את מקומה בשמינית הגמר מבית מספר 6, בוסניה ארזה את חפציה ונותר לה משחק לפרוטוקל, אך למעט זה – הכל עדיין פתוח.

קודם כל, החוקים: במקרה של שוויון נקודות בין שתי קבוצות, הפרש השערים הכללי הוא שיקבע. אם גם הפרש השערים זהה, מספר שערי הזכות בכל משחקי הבית הוא שיכריע. אם גם לאחר המדדים הללו הקבוצות נשארות זהות לגמרי, הסעיף הרביעי יהיה הנקודות שהושגו במשחקים בין הקבוצות. הסעיף החמישי שיעזור לקבוע את זהות העולה הוא הפרש השערים במשחקים בין הקבוצות וכמובן שאם גם כאן יש שוויון מוחלט, עוברים למספר השערים שכבשו הקבוצות אחת מול השנייה. אם כל זה לא עזר, בפיפ"א יבצעו הגרלה שבה ייקבע מי מהקבוצות תעלה לשמינית הגמר. מבולבלים? בואו נתחיל.

בית 5: אירופה נגד שאר העולם
 
צרפת – 6 נקודות, הפרש שערים 2:8
אקוואדור – 3 נקודות, הפרש שערים 3:3
שווייץ – 3 נקודות, הפרש שערים 6:4
הונדורס – 0 נקודות, הפרש שערים 5:1
 
ב-23:00 – צרפת נגד אקוואדור, שווייץ מול הונדורס.
 
לכל אחת מהנבחרות בבית הזה עדיין יש סיכוי לתפוס את הכרטיס לשמינית הגמר. צרפת, כמובן, נמצאת במצב הטוב ביותר. ניצחון או תיקו יבטיחו לה את המקום הראשון, כשגם במקרה של הפסד היא יכולה עדיין לעלות, אפילו מראש הטבלה.
 
מה צריכה צרפת? ניצחון ותיקו, כאמור, יעלו את הנבחרת של דשאן, אך מה במקרה של הפסד? כדי שצרפת לא תעלה היא צריכה להפסיד לאקוואדור לפחות 4:0 ושבמקביל שווייץ תנצח לפחות בהפרש של 4 שערים את הונדורס. ניצחון 0:3 (1:4, 2:5 וכו'..) לא יספיק לנבחרת מדרום אמריקה לעבור את הצרפתים. הסיבה: הפרש השערים של שתיהן יהיה 3+, אך צרפת כבשה יותר.
 
מה צריכה אקוואדור? ניצחון 0:4 יבטיח עלייה, אך מלבד זאת שום ניצחון לא יהיה שווה כרטיס בטוח לשמינית הגמר. אם שווייץ את הונדורס בשני שערים יותר מאשר אקוואדור את צרפת, אקוואדור תישאר בחוץ ושווייץ תצטרף לצרפתים. תיקו יספיק לאקוואדור במקרה ששוויץ לא תנצח, וגם הפסד יכול להספיק, אך בשביל זה השווייצרים צריכים להפסיד – אבל לא מעל 4:0, שכן אז הונדורס תצטרף לטריקולור.
 
מה צריכה שווייץ? ניצחון יספיק להיצפלד רק אם אקוואדור תאבד נקודות. בנוסף, ניצחון בשני שערים יותר ממה שאקוואדור ניצחה, גם יספיק. תיקו יעלה את שווייץ רק אם אקוואדור תפסיד. ואיך שווייץ תעלה עם הפסד: 0:2 לצרפת על אקוואדור, 0:1 להונדורס על שווייץ. צרפת תסיים עם 9 נקודות, יריבותיה עם 3 נקודות, אך השווייצרים עם הפרש טוב מכולן.
 
ומה עם הונדורס? לנצח, והרבה. הונדורס צריכה לנצח בהפרש של שני שערים לפחות, קודם כל, כדי לעבור את שווייץ (לשתיהן יהיו 3 נקודות, להונדורס 2- לשוויץ 4-) ואז להתפלל שאקוואדור תפסיד בשלושה שערים לצרפת.

בית 6: האם נזכה להגרלה של פיפ"א?
 
ארגנטינה – 6 נקודות, הפרש שערים: 1:3
ניגריה – 4 נקודות, הפרש שערים 0:1
איראן – 1 נקודות, הפרש שערים 1:0
בוסניה – 0 נקודות, הפרש שערים 3:1 (סיימה דרכה במונדיאל)
 
ב-19:00: ארגנטינה נגד ניגריה, איראן נגד בוסניה.
 
ארגנטינה כבר הבטיחה את עלייתה, אך כדי לסיים במקום הראשון אסור לה להפסיד לניגריה. ניצחון או תיקו, והיא ראשונה. הפסד והיא במקום השני.
 
מה צריכה ניגריה? אניימה וחבריו, היחידים שלא ספגו שער עד כה, יודעים: ניצחון והם במקום הראשון, תיקו והם במקום השני. במקרה של הפסד, הניגרים יצטרכו לחזיק אצבעות לבוסניה שלא תפסיד לאיראן. אם ניגריה תפסיד 1:0 ובמשחק המקביל איראן תנצח 0:1, (גם 2:1 ו-1:2, 3:2 ו-2:3 וכו') ניתקל במצב בלתי שגרתי: שתי הקבוצות עם 4 נקודות, הפרש שערים 1:1 והמשחק ביניהן נגמר ב-0:0. המשמעות: הגרלה על המקום השני.
 
מה איראן צריכה? מאוד פשוט. לנצח, קודם כל, ואז להחזיק אצבעות לארגנטינה שתנצח את ניגריה. למעט התסריט שהוזכר למעלה, כל ניצחון איראני והפסד ניגרי שווה לנבחרת מאסיה כרטיס לשמינית הגמר.