הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניימאר בספק לרבע. סקולארי: "אנחנו נחמדים מדי על המגרש"

ברזיל עלתה אחרי דרמת ענק מול צ'ילה (2:3 בפנדלים), אבל יצאה מודאגת בגלל פציעתו של הכוכב. המאמן: "לא מבין איך לא נשלפו כרטיסים''. על שחקניו אמר: ''הגיע הזמן שנהיה אגרסיביים יותר. כבר לא יכול לסבול את הנימוס הזה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.14 - 09:00

יותר דרמטי מזה, נבחרת ברזיל לא הייתה יכולה לעשות את זה עבור מיליוני האוהדים שלה, ובמיוחד עשרות האלפים ביציעי אצטדיון המינייראו בבלו הוריזונטה. אחרי 1:1 מול צ'ילה בתום 120 דקות, הסלסאו העפילה לרבע גמר המונדיאל על אדמתה עם 2:3 בדו-קרב פנדלים מורט עצבים.

הדאגה של ברזיל היא באשר לניימאר. הכוכב נפצע ממש בדקות הסיום של ההארכה, ולמרות שהוא בעט במדויק את הפנדל שלו, הוא סובל מפציעה בעייתית בשריר, שמטילה ספק באשר לשיתופו ברבע הגמר מול קולומביה. "נעשה את הכל כדי להכשיר אותו בימים הקרובים כדי שישחק", אמר מאמנו לואיז פליפה סקולארי, "אני לא מבין איך לא נשלפו כרטיסים על כל העבירות שעשו עליו".

על היכולת עצמה של שחקניו, אמר פליפאו: "דיברנו בחדר ההלבשה אחרי המשחק על כך שאנחנו נחמדים מדי כלפי היריבות שלנו. הגיע הזמן שנפסיק להיות רגועים כל כך. אנחנו צריכים להגן טוב יותר, ולחזור לסגנון שלי שהוא מעט יותר אגרסיבי. אני לא יכול לסבול את הנימוס הזה יותר".

רק לפני ארבע שנים, בברזיל האשימו את ז'וליו סזאר בהדחה מדרום אפריקה. הפעם, השוער שמשחק בימים אלה בטורונטו הפך לגיבור עם שתי הצלות. "ציפינו שיהיה קשה", אמר סזאר, שלא הצליח לעצור את הדמעות לאחר המשחק, "דווקא התחלנו טוב, אבל אחרי השוויון צ'ילה הקשתה עלינו את המשחק. אבל אנחנו מודים לקהל שהגיע, לחבריי לקבוצה, שהאמינו תמיד. מבחינה פסיכולוגית ורגשית זה מצב מסובך, אנחנו מייצגים את המדינה ויש לחץ רב, אבל הכל עבד בסופו של דבר".

השוער התייחס למה שקרה לפני ארבע שנים: "אז היה לי ראיון מאוד עצוב, הייתי נסער. הפעם אני בוכה מאושר. רק אלוהים והמשפחה שלי יודעים מה עברתי כדי להתעלות היום. אבל הסיפור שלי לא הסתיים. חבריי לקבוצה נותנים לי את הכח לעלות למגרש ולתת את המירב שלי. נשארו עוד 3 צעדים, אני מקווה שיהיו עוד ראיונות מאושרים ושתהיה חגיגה גדולה בברזיל, זה החלום שלי".

טיאגו סילבה גילה מה נאמר בנבחרת ברזיל לפני הדו-קרב הדרמטי: "לפני הפנדלים, ז'וליו אמר לנו על הדשא: 'תהיו בטוחים שאני מכסה עליכם, אני אעצור את הבעיטות'. צ'ילה הייתה יריבה מצויינת, אבל מצאנו את הכוחות כדי להפוך את המצב לטובתנו. מה שחשוב זה שנשארנו מאוחדים כקבוצה".

חורחה סמפאולי היה עסוק, מנגד, בדברי ניחומים לשחקנים שלו: "מעט מאוד פעמים בחיי חוויתי את הדברים שחוויתי עם הקבוצה הזו, שחקנים עלו עם פציעות קשות. הכל למען הנבחרת שלהם. צ'ילה צריכה להיות אסירת תודה לשחקנים האלה, הם השאירו רושם טוב. אני מאוכזב, לא מרוצה מזה שנפרדנו מהטורניר בשלב הזה ולא אוהב את הניצחונות המוראליים. ברזיל ניצחה וממשיכה בטורניר, ואנחנו חוזרים הביתה. הייתה לנו הזדמנות לעשות היסטוריה".

מספרים:

- ברזיל העפילה לרבע הגמר בפעם השביעית ברציפות, אבל באף אחת מהפעמים הקודמות זה לא הלך לה כ"כ קשה.

- ברזיל היא פשוט סיוט עבור צ'ילה. בכל אחת מ-4 הפעמים האחרונות שהצ'ילאנים הודחו בשלבי הנוק-אאוט של המונדיאל, זו הייתה הסלסאו שהעיפה אותם, כולל ב-1962 כשהטורניר נערך בצ'ילה.

- בפעם היחידה שברזיל הודחה מהמונדיאל בבעיטות הכרעה מהנקודה, שמו של השחקן שהחטיא את הפנדל האחרון היה... ז'וליו סזאר. הפעם זה היה שמו של השוער שהפך לגיבור עם שתי עצירות.

- זו הייתה בסך הכל הפעם הראשונה שצ'ילה משתתפת בדו-קרב פנדלים במונדיאל.