מסי מחכה למאמן חדש: סאבלה נפרד מהנבחרת

אחרי ההפסד בגמר גביע העולם, בארגנטינה יחליפו דף. גם סימאונה בין המועמדים, יחד עם מרטינו ופקרמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.14 - 21:28
סאבלה ומסי - הסוף (gettyimages)
סאבלה ומסי - הסוף (gettyimages)
תחילת כתבה

זה היה ברור, והערב (שלישי) זה הפך לרשמי: אלחנדרו סאבלה הוא כבר לא מאמן נבחרת ארגנטינה. סאבלה הודיע ליו"ר ההתאחדות ההתאחדות הארגנטיני, חוליו גרונדונה, כי הוא לא מתכוון להמשיך בתפקידו לאחר שלוש שנים.

בכך, המאמן בן ה-59 מסיים קדנציה מוצלחת יחסית בכסא הנהג של האלביסלסטה, כשהישגו הגדול ביותר הוא גם האחרון - המקום השני במונדיאל 2014 בברזיל. "אני צריך למלא את מטען האנרגיה, כי לפעמים הוא אוזל", סיפר סאבלה לאחר שהודיע על התפטרותו. "אני צריך לחשוב אם אני במצב לתת מאה אחוזים מעצמי".

סוף דרכו של סאבלה בנבחרת הוא ללא ספק חמוץ-מתוק. הוא אמנם הוליך את ארגנטינה לגמר גביע העולם לראשונה מאז 1990, אבל נכנע לשער אחד של מריו גצה בדקה ה-113 וירד מנוצח מהדשא במרקאנה על ידי גרמניה. כמו כן, אחת הפעולות היותר משמעותיות שלו היו מינויו של ליונל מסי לקפטן, על חשבון חבייר מסצ'ראנו.

כעת מתחיל קרב הירושה על המשרה הלחוצה, כאשר בעיתוני ארגנטינה מוזכרים שלושה מועמדים מרכזיים: הראשון הוא חוסה פקרמן, מאמן נבחרת קולוביה, שכבר אימן את הארגטינים במונדיאל 2006. השני הוא אקס ברצלונה, חרארדו "טאטה" מרטינו, לו יש היכרות מקרוב עם מסי. השלישי הוא דייגו סימאונה, אם כי הסיכוי שיעזוב את אתלטיקו מדריד (בה הוא חתום עד 2017) יחסית קטנים.