ספרד פוחדת משאננות: "חושבים שננצח בקלות"

צרפת ברבע? אורנגה, מאמן המארחת, חושש מזחיחות. סרביה - ברזיל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.09.14 - 21:31
רוביו. ספרד ממש לא רוצה למעוד
רוביו. ספרד ממש לא רוצה למעוד
תחילת כתבה

המונדובאסקט מתקרב לשלבי ההכרעה ומחר (רביעי) ייערכו שני רבעי גמר נוספים. במשחק המרכזי, מארחת הטורניר ואחת הפייבוריטיות, נבחרת ספרד, תפגוש את אלופת אירופה צרפת בשחזור גמר היורובאסקט. במשחק הנוסף, נבחרת ברזיל עטורת הכוכבים תתמודד מול אחת הנבחרות המפתיעות של הטורניר: סרביה של מילוש תאודושיץ' ובוגדאן בוגדנוביץ', שעברה את יוון המצוינת בשמינית הגמר.

צרפת - ספרד (23:00, מדריד)
נבארו, גאסול והחברים כבר הביסו את אלופת אירופה במהלך אליפות העולם בכדורסל אבל ברביעי לטריקולור תהיה הזדמנות לנקום. במשחק הראשון זה נגמר ב-64:88 לטובת הספרדים שהבהירו לצרפתים מי היא הקבוצה הבכירה ביבשת. מארק גאסול, שעזב את מחנה הנבחרת, בגלל סיבות משפחתיות, צפוי לחזור עד למשחק. עד כה הספרדים הציגו טורניר מושלם וניצחו בכל המשחקים, ואולי בגלל זה ישנו חשש לשאננות בקרב "לה רוחה".

"קיימת אשליה שננצח בקלות", אמר מאמן ספרד חואן אנטוניו אורנגה והוסיף: "זה מסוג המשחקים שאתה רוצה לנצח בכל מצב, גם אם אתה נכה או צולע". בצד הצרפתי מודעים לעובדה כי הם משחקים מול אחת הפייבוריטיות לתואר ולמרות התבוסה במפגש הראשון, בוריס דיאו בטוח שהם יכולים לעשות את זה. "במשחק הקודם שיחקנו גרוע", אמר הפורוורד של סאן אנטוניו. "אני יודע שספרד היא נבחרת חזקה, אבל אם נשחק משחק על גבול המושלם יש לנו סיכוי".

סרביה - ברזיל (19:00, מדריד)
עוד לפני המפגש האירופי המסקרן, הנבחרת הדרום אמריקנית האחרונה שנותרה בטורניר תפגוש את הסרבים הקשוחים של אלכסנדר ג'ורג'ביץ'. כמו ספרד וצרפת, גם שתי הנבחרות הללו נפגשו בבית המוקדם. הברזילאים ניצחו את הסרבים 73:81 כשהפורוורד ויירה סוזה כיכב עם 21 נקודות. הברזילאים מגיעים מדושנים אחרי שהשפילו בשמינית הגמר את יריבתם הספורטיבית הגדולה ביותר ארגנטינה 65:85, אבל גם הסרבים הוכיחו שהם לא פרייארים כשניצחו את יוון בתוצאה 72:90.

"נבחרת סרביה רעבה ליותר", אמר כוכב הנבחרת בוגדן בוגדנוביץ', והוסיף: "מבחינה פיזית הם עדיפים, אבל אנחנו יכולים לנצל את חוכמת המשחק שלנו ולנצח". אמנם הסרבים לא הרשימו בשלב הבתים, אבל למרות שלושה הפסדים הצליחו לעלות לשמינית שם חיכתה להם יוון החזקה. לא רבים הימרו על ניצחון סרבי אבל משחק ענק של בוגדנוביץ' (21 נקודות) העניק לנבחרתו את הכרטיס לרבע.