היסטוריה: אוניון ברלין עלתה לבונדסליגה

לקבוצה מהבירה הספיק 0:0 עם שטוטגרט, שנפסל לה שער והיא ירדה לליגת המשנה

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.19 - 23:27
שחקני אוניון ברלין חוגגים עלייה (Getty)
שחקני אוניון ברלין חוגגים עלייה (Getty)
תחילת כתבה

אוניון ברלין רשמה הערב (שני) העפלה היסטורית לבונדסליגה, לאחר שסיימה ב-0:0 ביתי עם שטוטגרט בפלייאוף ההישרדות של הליגה הבכירה בגרמניה. הקבוצה של אורס פישר הגיעה עם שני שערי חוץ מהמרסדס בנץ ארנה, רק לפני ארבעה ימים, והצליחה לשמור על זה ולחזור למרכז הבמה, לראשונה מאז נפילת חומת ברלין.

עשר שנים שהקבוצה מבירת גרמניה הסתובבה בבונדסליגה השנייה, אחרי שעלתה מהליגה השלישית ב-2009. ברוב השנים סיימה כקבוצת אמצע טבלה, שלא מסוגלת לדגדג את הצמרת, אבל השנה היא סיימה במקום השלישי, מה שהוביל אותה למשחקי המבחן ובסופו של דבר גם להעפלה ההיסטורית.

למעשה, שטוטגרט כמעט עלתה ליתרון בדקה התשיעית ושינתה את כל התמונה, כשדניס אאוגו ירה בעיטה חופשית לרשת של אוניון, אך השופט כריסטיאן דינגרט החליט לפסול בעקבות התייעצות עם שופטי ה-VAR, את השער מאחר שניקולאס גונסאלס הארגנטיני הסתיר לשוער רפאל גילקביץ' את שדה הראייה בבעיטה.

 המשך המשחק אומנם היה רווי אמוציות ואגרסיביות, אך לא שערים, והתוצאה המאופסת שנשמרה עד הסיום הבטיחה את העלייה לבונדסליגה של הקבוצה מהבירה, ואת הירידה של שטוטגרט לליגת המשנה אחרי שנתיים.

אגב, באוניון ברלין משחק פליקס קרוס, אחר של קשר ריאל מדריד טוני קרוס, ואלוף העולם לשעבר לא הסתיר את גאוותו כשצייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו.