הליגה הגרמנית: "המשחקים יתחדשו תוך 10 ימים"

דיווח בגרמניה: המכשול האחרון הוסר. הממשלה תקיים פגישה היום, וצפויה לאשר חזרה מיידית לפעילות. המשחקים יתחדשו תחת מגבלות וללא קהל. תאריך היעד: 15 במאי. שני נשאים אוהבחו בגלדבאך

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.20 - 17:35
תחילת כתבהמסתמן: הכדורגל האירופי יחזור מוקדם משחשבנו. ע"פ מספר דיווחים בגרמניה הלילה (בין שני לשלישי), הבונדסליגה צפויה להיות הליגה הראשונה שתחזור לשחק באופן מלא. בשלב ראשון, המשחקים ייערכו ללא קהל ותחת מגבלות כבדות בכמות האנשים ובאופי ההכנה למשחק, כפי שתוכנן מראש. ממשלת גרמניה, שהיוותה את המכשול האחרון בדרך לכזה מהלך, צפויה לאשר חזרה לפעילות במסגרת ישיבת וידאו שתתקיים היום. תאריך היעד לחזרה קרוב למדי: יום שישי, ה-15 במאי.

כזכור, הליגה סגרה את שעריה לפני קצת יותר מחודשיים. המשחק האחרון נערך ב-11 במרץ, כאשר מאז - יחד עם כל הכדורגל האירופי והספורט העולמי - הופסקו המשחקים לאלתר, בשל התפרצות נגיף הקורונה. עם זאת, בימים האחרונים חלה ירידה במספר הנדבקים בנגיף, כמו גם בכמות ההרוגים, מה שמאפשר חזרה הדרגתית לשגרה - בין היתר, גם בתחום הספורט.

כתוצאה מכך, לייפציג, אחת המועמדות לתואר, כבר הודיעה על חזרה מלאה לאימונים והפכה לקבוצה השנייה שעושה זאת - זאת לאחר שקיבלה אישור מהרשויות במדינת סקסוניה.

אתמול פרסמה הבונדסליגה שהושלם הגל הראשון של בדיקות בשני הליגות הבכירות בגרמניה, של יותר מ-1,700 שחקנים ואנשי צוות, ומתוכם נמצאו עשרה 10. היום פורסם בגרמניה ששניים מהם מגיעים מבורוסיה מנשנגגלדבאך: שחקן ופיזיותרפיסט.

אם אכן הבונדסליגה תפתח את שעריה, היא תהיה הליגה האירופית הבכירה הראשונה לעשות זאת. כזכור, בצרפת כבר ביטלו את משחקי העונה הנוכחית לפני כשבוע, והעניקו את התואר לפאריס סאן ז'רמן. כך קרה גם בהולנד, שם העונה לא תחודש. כעת, נשאר רק לראות מה יתרחש בשלוש ליגות נוספות: אנגליה, ספרד ואיטליה, כאשר בשלושתן מתקיימים מגעים על חידוש המשחקים, בדרך כזו או אחרת.

אז האם נוכל לחזור לראות כדורגל אירופי בעוד כשבוע? זה עדיין לא סופי, וטעון אישורים, אבל המועדונים שבו להתאמן מזמן, הליגה ערוכה לחידוש - וכעת, מחכים רק לאישור הסופי, שיחזיר את אחת הליגות הטובות והחזקות בעולם לפעילות. גם אם, בשלב ראשון, זה יקרה ללא האוהדים ביציע.