החליפה קידומת: מספרי האליפות של באיירן

וגם: השיא שניפץ דייויס במשחק ההכתרה, והציוצים מהזכייה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.20 - 06:40
תחילת כתבה

כל כך חיכינו שכל ליגות הכדורגל הבכירות ביותר באירופה תחזורנה אחרי פגרה ארוכה בחסות נגיף הקורונה, וכבר באחת מהן יש לנו הכתרה של אלופה. באיירן מינכן, אלא מי, זכתה אמש (שלישי) באליפות השמינית ברציפות, וה-30 בסך הכל שלה בגרמניה. היא עשתה זאת עם ניצחון 0:1 קטן על ורדר ברמן מהתחתית, וזה עזר לה ליצור פער מספיק גדול מהמקום השני כשנותרו עוד שני מחזורים לסיום העונה.

בכך באיירן הפכה לקבוצה השנייה אי פעם שזוכה בשמונה אליפויות ברציפות מבין כל חמש הליגות הבכירות ביבשת. ושימו לב לנתון אינדיווידואלי אחד מאד מעניין - קינגסלי קומאן רשם גם הוא הערב 8 אליפויות ברצף, עם 8 הנפות בכל שנות הקריירה הבוגרת שלו - פעמיים בליגה הצרפתית, פעם אחת באיטלקית וחמש פעמים בגרמנית.

אמנם העונה עדיין לא הסתיימה לגמרי, אבל 93 השערים של הבווארים ב-32 משחקים זה פשוט נתון פסיכי, ובעקבות כך לא פלא שהיריבות האחרות בצמרת לא הצליחו לעמוד בקצב. זה היה הניצחון ה-24 העונה של האלופה הטרייה, כאשר ב-8 המשחקים האחרים העונה עד כה היא רשמה 4 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים בלבד. רק לייפציג הפסידה פחות פעמים (3), אך היא גם רשמה 11 תוצאות תיקו.

ואם כבר מדברים על דומיננטיות בלתי מעורערת, 29 מהאליפויות שלה הושגו ב-57 העונות מאז הקמת הבונדסליגה ב-1963, שזה יותר מכל שאר הקבוצות בליגה במצטבר (28).

אגב, השער היחיד במשחק הערב נכבש, איך לא, על ידי רוברט לבנדובסקי, שעלה למאזן של 31 שערי ליגה ב-2019/20, העונה הטובה בקריירה שלו.

ובמשחק עצמו קיבלנו גם שיא מעניין ביותר, של הסופר-סטאר בהתהוות - אלפונסו דייויס. המגן הקנדי בן ה-19 פתח בספרינט שנמדד על 36.51 קמ"ש, שיא בונדסליגה (מאז שהתחילו למדוד מהירויות בעונת 2013/14). פשוט אדם מחשמל. לא סתם הוא תפס לעצמו את הכינוי רוד-ראנר, כשברשתות המשיכו להתלהב ממנו, למרות הכרטיס האדום הראשון בקריירה שספג, עם מספר ציוצים שכללו את צמד המילים: "מיפ-מיפ".