הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דורטמונד זכתה בגביע אחרי 1:4 על לייפציג

צפו: צמדים של הולאנד וסאנצ'ו סידרו הנפה לראשונה מ-2017

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.21 - 23:43

היא אמנם לא היוותה פקטור במאבק האליפות ועדיין לא הבטיחה את מקומה בליגת האלופות בעונה הבאה, אבל על דבר אחד ברוסויה דורטמונד דווקא כן יכולה לסמן "וי" העונה: הצהובים-שחורים דרסו את לייפציג בגמר הגביע הגרמני, השיגו 0:3 משכנע במיוחד והחזירו לעצמם את התואר שהניפו בפעם האחרונה אי שם ב-2017.

דורטמונד, שגברו על המזרח גרמנים רק בשבת האחרונה במסגרת הליגה, הגיעו למשחק הגמר מעודדים מכמה סיבות: הראשונה, התפנית שהתרחשה במאבק על הצ'מפיונס בעקבות חמשת הניצחונות הרצופים של הצהובים-שחורים. השנייה, חזרתו של ארלינג הולאנד, הכוכב הגדול ומלך שערי הקבוצה, מפציעת השריר שהשביתה אותו בשבועיים האחרונים.

שני אלה, כמו גם חזרתם של ג'וד בלינגהאם רומאן בורקי אל בין הקורות, סידרו לדורטמונד פתיחה מהסרטים. לרגעים נראה היה שהולאנד וחבריו יורדים לאחור בדקות הראשונות, אבל כבר במתפרצת הראשונה ראינו מדוע. תוך שניות ספורות, הכדור עבר מהולאנד בצידו האחד של המגרש לסאנצ'ו בצידו האחר של המגרש - והתוצאה? הכוכב הצעיר סובב מהפינה השמאלית של הרחבה לרשת והפך לאנגלי הראשון שכובש בגמר הגביע.

פחות מחצי שעה מאוחר יותר, גם הולאנד הצטרף לחגיגה. החלוץ האימתני דהר כמו שרק הוא יודע, תוך שהוא מפגין את הכוח והטכניקה שהפכה אותו ל"אחד המוצרים" הכי מבוקשים ביבשת, וסיים באלגנטיות עם רגל שמאל. חושבים שנגמר? ובכן, התשובה היא לא. רגע לפני ההפסקה, מבשל השער הראשון, מחמוד דאהוד, השאיר אץ כובש השער הראשון, ג'יידון סאנצ'ו, לבד מול שער ריק וסידר לדורטמונד 0:3 בהפסקה. סאנצ'ו, אגב, הפך לצעיר ביותר שכובש צמד בגמר הגביע הגרמני בגיל 21 ו-49 ימים.

המחצית השנייה כבר הייתה אופרה אחרת. לייפציג פתחה נהדר וכבר אחרי דקות ספורות כמעט חזרה למשחק עם בעיטה של אנקונקו, שפתח על הספסל בגלל פציעה, למשקוף. הלחץ נמשך, יוליאן נגלסמן "זרק" את טורגן הזאר למערכה והמשחק השתנה עוד יותר. ובדקה ה-71, זה השתלם: מטח על השער של בורקי שלח את הכדור לרגליו של דני אולמו, ובבעיטה חדה מחוץ לרחבה - הקשר ההתקפי צימק.

אלא שזה לא הספיק ללייפציג כדי לחזור באמת למשחק. הולאנד, כמו שרק הוא יודע, דהר בדקה ה-87 לכיוון השער, כבש את הרביעי מבישול של אותו סאנצ'ו - וסידר לדורטמונד, לראשונה מאז 2017, את הגביע הגרמני וסיום מתוק לעונה קשה.

מהלך המשחק
הפתיחה, לפחות כך זה היה נראה, הייתה של לייפציג. האדומים-לבנים איימו ראשונים על השער עם ניסיון מהאוויר של סביצר, אך הכדור חלף מעף המשקוף. לא חלפו דקותיים, ודורטמונד ניצלה את הלחץ של לייפציג כדי לצאת למתפרצת קטלנית שהחלה אצל הולאנד, נמשכה ברגליו של מחמוד דאהוד והסתיימה בשער נהדר של ג'יידון סאנצ'ו מהפינה השמאלית של הרחבה. 0:1 מהיר לדורטמונד.

הבליץ של דורטמונד נמשך, ובדקה ה-27 הוא גם הניב פירות. הולאנד, שמחפש תואר ראשון (ואולי אחרון) עם דורטמונד, קיבל כדור על סף ה-16, דהר וחלף על פני אופאמקאנו, הסתובב והרשית עם רגל שמאל בקלילות. 0:2 לדורטמונד אחרי פחות מחצי שעה.

רגע לפני ההפסקה, בצמד דאהוד את סאנצ'ו הניב עוד שער. איבוד כדור במרכז המגרש סידר למבשל השער הראשון התקפה מתפרצת, והוא פירגן והשאיר את סאנצ'ו לבדו מול שער ריק בדרך ל-0:3 חד משמעי של דורטמונד. השופט אמנם פסל תחילה את השער בעקבות נבדל, אבל אחרי בדיקת VAR - השער אושר.

המחצית השנייה, בניגוד לקודמה, נפתחה בשליטת לייפציגכ - וגם נותרה כך עד סיומה. זה לא עזר לאנקונקו, שנכנס כמחליף ורשם החמצה רשלנית עם פתיחת המחצית, אבל כן עזר לדני אולמו. בדקה ה-71, הקשר ההתקפי של לייפציג השתלט על ריבאונד שניתז אל מחוץ לרחבה - ושלח פצצה שנחתה ברשת של בורקי. לייפציג מצמקת ל-3:1 מול דורטמונד.

חושבים שנגמר? אז זהו שלא. רגע לפני הסיום, בדקה ה-87 לייתר דיוק, סאנצ'ו הוציא את הולאנד לעוד דהירה - והחלוץת האימתני לא התבלבל, כבש את השני (עם קצת עזרה מההגנה) וקבע 1:4 מוחץ בסיום.