ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל אשדוד 10 43 18
2 הפועל ראשל"צ 10 38 16
3 מכבי ראשל"צ 10 43 15
4 מ.כ. חולון 10 32 15
5 א.ס. רמה"ש 10 20 13
6 עירוני רחובות 10 2 10
7 מ.כ. באר שבע 10 12 9
8 מכבי קרית מוצקין 10 -16 8
9 א.כ. נס ציונה 10 -22 6
10 הפועל קרית אונו 10 -27 6
11 בני הרצליה 10 -38 4
12 מכבי דימונה 10 -77 0

מכבי ראשון לציון: יוני רוזנטל נכנס להסגר

שחקן הפועל ראשל"צ ונבחרת ישראל לא קיבל את השחרור המיוחל ממכבי ראשל"צ האוחזת בכרטיסו. בתום עונת ההסגר הוא יקבל את הכרטיס לידו אך לא יוכל לשחק השנה בקבוצה ובנבחרת

אסף אקרמן
אסף אקרמן  16.07.12 - 00:03
נבחרת ישראל בכדוריד. תחסר גם את רוזנטל
נבחרת ישראל בכדוריד. תחסר גם את רוזנטל
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בכדוריד עוברת דילול רציני השנה והמכות מגיעות בצרורות. יוני רוזנטל, שחקנה של הפועל ראשון לציון בעונה החולפת ונבחרת ישראל נכנס היום (ראשון) להסגר. רוזנטל לא קיבל שחרור ממכבי ראשל"צ האוחזת בכרטיסו, על אף רצונו להישאר בשורות האדומים. השחקן היה במו"מ עם מכבי על השאלתו לעונה נוספת להפועל אך המו"מ פוצץ ולטענת רוזנטל, לא היתה לו ברירה אלא להיכנס להסגר.

ע"פ חוקי איגוד הכדוריד, במצב של הסגר הוא יהיה מחוץ למגרשים במשך עונה אחת ולא יוכל לקחת חלק גם במשחקי הנבחרת. בסוף העונה רוזנטל יהיה שחקן חופשי והכרטיס יהיה שייך לו והוא יהיה רשאי להצטרף לכל אגודה. יש לציין שגם אחיו של יוני, יאיר רוזנטל שלא נמנה על סגל הנבחרת, החליט להיכנס להסגר גם כן.

הקיצוני מצטרף לרשימה המתארכת מיום ליום של שחקנים שנכנסים להסגר עקב החוקים הדרקוניים של איגוד הכדוריד. בכל הקשור לנושא כרטיס השחקן, החוקים שונים מאוד מענפי הכדורסל והכדורגל. רק לאחרונה דן נתן, שחקנה של אס"א תל אביב והנבחרת, נכנס להסגר ביחד עם תומר שמעוני מבני הרצליה – שני שחקנים שמהווים בורג חשוב בפרוייקט סגל הזהב של המאמן החדש דראגן דוקיץ'. המאמן הסרבי נמצא כרגע בהכנות אחרונות עם נבחרת בריטניה למשחקים האולימפיים ואינו פנוי לטפל בבעיה באופן ישיר, אך שלח מסר ברור לאיגוד שהוא לא מקבל את זה ששחקנים חשובים מהסגל לא יעמדו לרשותו להמשך קמפיין מוקדמות אליפות אירופה.

שחקן נוסף שנכנס היום להסגר הוא רנן לנדסמן קפטן של מכבי תל אביב, שלא הגיע להסכמות עם קבוצתו על חוזה לעונה נוספת, אך אינו יכול לעזוב למועדון אחר כי הכרטיס שייך למכבי. אל השחקנים שנכנסו להסגר בימים האחרונים מגיעות שיחות טלפון רבות משחקנים צעירים יותר שמבקשים לדעת על תהליך הכניסה להסגר. "הקבוצות שולטות בנו כאילו אנחנו אסירים", אמר אחד השחקנים לאתר ערוץ הספורט, "הנשק היחיד שלנו במו"מ זה להיכנס להסגר אבל אנחנו מסכנים את הקריירה שלנו. בחיים לא יהיה פה כדוריד מקצועי". 

הדפס