ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 א.ס. רמה"ש 12 71 24
2 הפועל ראשל"צ 12 49 20
3 הפועל אשדוד 12 52 19
4 מכבי ראשל"צ 12 26 18
5 בני הרצליה 12 17 15
6 מ.כ. חולון 12 6 12
7 א.כ. נס ציונה 12 -13 12
8 הפועל קרית אונו 12 -14 8
9 מ.כ. באר שבע 12 -38 8
10 מכבי קרית מוצקין 12 -22 8
11 מכבי דימונה 12 -38 7
12 מכבי תל אביב 12 -58 5
13 עירוני רחובות 12 -38 0

באיגוד הכדוריד ידונו לגבי עתידם של 2 שחקני הנוער

כפי שחשפנו כאן באתר, אמיר שניידר ולידור פסו ישובו לארץ והם חוששים לגבי מעמד הספורטאי המצטיין שעלול להימחק להם. יושבי הראש של חולון ורחובות גיבו את השניים

אסף אקרמן
אסף אקרמן  01.12.19 - 10:05
תחילת כתבה

ענף הכדוריד סוער אחרי הפרסום הראשון באתר ערוץ הספורט אמש (שבת) אודות החקירה במשטרה הגרמנית של אמיר שניידר ולידור פסו, שחקני נבחרת הנוער, זאת עקב חשד לגניבה של מספר חולצות ובשמים בחנות כלבו מקומית. שאר שחקני הנבחרת עדיין בשוק מהמקרה, ובצוות המקצועי בראשות המאמן אלכסנדר ברקוביץ' מנסים לשוחח איתם כדי להרגיע, אבל השחקנים קראו אמש את הידיעות והפוסטים ברשתות החברתיות ולקחו קשה את התגובות שפורסמו. בנוסף לכך, בנבחרת מתכוונים לבדוק האם שחקנים נוספים היו מעורבים במעשה, ומצפים שאם אכן היו - הם יודו בכך ויפנו למנהל הנבחרת.

שניידר ופסו, שהושעו מכל פעילות באופן מיידי על ידי איגוד הכדוריד, ינחתו הלילה ביחד עם נציג האיגוד פיני לייבוביץ', שנסע לגרמניה במקרה על מנת לראות את ההתקדמות של הפרויקט בסופ"ש. מחר הם יגיעו לאיגוד לבירור המקרה ואז יוחלט כיצד לנהוג עימם והאם להעמיד אותם לוועדת משמעת ולהרחיק אותם מהנבחרת. החשש הגדול של שני השחקנים הוא שהצבא ייקח להם את תואר "ספורטאי מצטיין" שכבר ניתן להם, ואז יהיו חייבים בשירות מלא ללא התחשבות בפעילות שלהם, דבר שעלול לפגוע להם בהתקדמות הקריירה בענף.

בימים הקרובים מנהל הנבחרת יוני שרצר יגיע שוב לתחנת המשטרה בעיירה גומרסבאך כדי להיפגש עם מפקד התחנה, לקבל פרטים מלאים ולהבין האם המשטרה מתכוונת לבצע משהו נוסף בעניין. לאתר ערוץ הספורט נודע כי לאחר שהשניים עוכבו ונחקרו, הם מיד התנצלו, שילמו את הערבות ולא אמורים להתבצע תהליכים נוספים נגדם בגרמניה.

"אני לא שופט בן אדם עד שאני שומע אותו בארבע עיניים", אמר טוביה יוגב, יו"ר מ.כ חולון שם שיחק לידור פסו. "אני מכיר את לידור הרבה שנים ואת כל הסובבים אותו והמשפחה. אני לוקח את הגישה של בית הילל בתור מחנך בתיכון לשעבר, וכך גם אפעל הפעם. דיברתי איתו בטלפון והוא אמר שהוא יעדכן אותי ויספר לי הכל כשיגיע לארץ. אני מקווה שלא היה כלום, כי אם היו הדברים, הוא ייענש במסגרת האיגוד. בסופו של דבר ספורט זה חלק מחינוך וננסה לטפל בזה בצורה חינוכית שיעבור המסר כמו שצריך".

אמיר שניידר שיחק בשנתיים האחרונות בעירוני רחובות ובקיץ האחרון הודיע כי הוא לא ימשיך בקבוצה. השחקן גדל בהפועל ראשון לציון ובגיל 15 רכש אביו את כרטיס השחקן שלו, ועל כן הוא יכול לעבור לאיזה מועדון שירצה. "הייתי המום כששמעתי את זה", אמר יו"ר עירוני רחובות, מוטי מרגלית. "הילד שיחק אצלנו והיה ספורטאי למופת משקיען, היו לי רק מילים טובות להגיד עליו. אני לא מאמין שזה באמת קרה, זה לא ילד שזקוק לכסף הוא מגיע ממשפחה תומכת שתמיד מגיעה למשחקים ומאחוריו בכל דבר. אבל לפי איך שהדברים מוצגים זה נשמע נורא".

אצל הספונסר של פרויקט גרמניה, רשת המלונות "בראון", מאד לא אהבו את הפרסום השלילי שהביא איתו המעשה ומתכוונים לדרוש הבהרות כדי לבדוק שאכן מטפלים במקרה כמו שצריך.

מדובר בכתם גדול לענף, אך חשוב לציין כי פרויקט גרמניה הוא היהלום של איגוד הכדוריד ובו משקיעה המדינה דרך מנהל הספורט והוועד האולימפי 4 מיליון ש"ח מדי שנה. במסגרת הפרויקט השחקנים מנהלים אורח חיים מקצועני ומקיימים משחקי אימון מול קבוצות הבונדסליגה לנוער. מטרת הפרויקט היא העפלה למשחקים האולימפיים 2024 בפאריז וכמובן פיתוח השחקנים הישראלים למקצוענות.