מלדונאדו ניצח בספרד. טכנאי נפצע קשה

שריפה במוסך של ויליאמס העיבה על ניצחון הבכורה של נהגה. אלונסו הגיע שני, רייקונן 3 ופטל? רק במקום ה-6

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.12 - 17:43
תחילת כתבהמירוץ אחרי מירוץ עונת 2012 בסבב הפורמולה 1 ממשיכה להוכיח לנו שהשנה שום דבר כבר לא צפוי. פסטור מלדונאדו (קבוצת וויליאמס) ניצח היום (ראשון) בגראנד פרי הספרדי שנערך בברצלונה והפך לנהג הראשון אי פעם מוונצואלה שמשיג ניצחון בסבב. מלדונאדו שזינק מהפול פוזישן, היה כאמור גם הראשון שהגיע לדגל השחמט והמשמעות: אחרי חמישה מירוצים יש לנו כבר חמישה מנצחים שונים העונה, הפעם האחרונה שדבר כזה קרה היתה ב-1983. מי שהגיע במקום השני היה פרננדו אלונסו מפרארי בעוד קימי רייקונן של לוטוס היה השלישי על הפודיום.

זמן קצר אחרי סוף המירוץ וחגיגות הניצחון של וויליאמס, הגיע האירוע שהעיב על השמחה. לפי הערכה ראשונית, תקלה טכנית במערכת ה"קרס" הביאה לדליקה במוסך של הקבוצה. 16 אנשים נפגעו בשריפה, כולל טכנאי אחד שנפצע קשה עם כוויות ב-30 אחוזים מגופו.

כזכור מלדונאדו זינק מהפול פוזישן לאחר שלואיס המילטון הורד למקום האחרון בסיום מקצה הדירוג אמש. אלא שדווקא אלונסו פתח טוב ביותר וכבר בפניה הראשונה עקף את יריבו לתשואות הקהל הביתי. רק שגם ההמשך היה הפכפך ומי שנהנה גם הוא ממירוץ לא רע ביחס לתנאי הפתיחה היה המילטון שהצליח לטפס עד למקום השמיני.

בסופו של דבר מלדונאדו הצליח להחזיר לעצמו את ההובלה לקראת הסיום כאשר ניצל עצירת תדלוק של אלונסו בפיטס ואת המהירות העדיפה של מכונית הוויליאמס. הספרדי של פרארי עוד ניסה להחזיר מלחמה אך הוונצואליאני עמד בלחץ והעניק מתנת יום הולדת 70 לבוס פרנק וויליאמס, שרשם ניצחון לראשונה מאז 2004.

אחרי הניצחון בבחריין אלוף העולם סבסטיאן פטל הסתפק הפעםרק במקום ה-6, כאשר רומיין גרוז'אן השלים סופ"ש מוצלח יחסית עבור לוטוס וסיים רביעי. ג'נסון באטן ממקלארן הסתפק רק במקום ה-9, כאשר מי שסבל מיום רע במיוחד היה פיליפה מאסה שהגיע במקום ה-15. מיכאל שומאכר נאלץ לפרוש כבר בהקפה ה-12 אחרי תאונה בה היה מעורב.

העשיריה הראשונה בברצלונה
1. פסטור מלדונאדו (1:39:09.145)
2. פרננדו אלונסו
3. קימי רייקונן
4. רומיין גרוז'אן
5. קמוי קוביאשי
6. סבסטיאן פטל
7. ניקו רוטזברג
8. לואיס המילטון
9. ג'נסון באטן
10. ניקו הולקנברג

צמרת הדירוג הכללי
1. סבסטיאן פטל - 61 נקודות
2. פרננדו אלונסו - 61 נקודות
3. לואיס המילטון - 52 נקודות
4. קימי רייקונן - 49 נקודות
5. מארק וובר - 48 נקודות