פורמולה 1: לואיס המילטון ניצח במונטריאול

נהג מקלארן עקף את סבסטיאן פטל והפך למנצח השביעי העונה בשבעה מרוצים. גרוז'אן סיים שני, פרס הגיע שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.06.12 - 00:34
והעונה ההיסטורית נמשכת. לואיס המילטון (gettyimages)
והעונה ההיסטורית נמשכת. לואיס המילטון (gettyimages)
תחילת כתבהעונת הפורמולה 1 ממשיכה להדהים את כולנו פעם אחר פעם. לואיס המילטון הפך היום (ראשון) למנצח השביעי העונה בסבב בשבעה מירוצים. הנהג הבריטי של מקלארן חצה ראשון את קו הסיום במונטריאול במירוץ דרמטי ומפתיע למדי. אלוף העולם סבסטיאן פטל, שזינק מהפול פוזישן, סיים רק במקום הרביעי.

פטל זינק טוב ושמר על המקום הראשון במשך 49 הקפות, כאשר אלונסו בעקבותיו. לואיס המילטון ניצל כניסה של שניהם לרחבת הטיפולים ונטל את ההובלה עליה שמר בקנאות עד לסיום. הדרמה הגיעה דווקא מכיוונו של רומיין גרוז'אן, שהשתרך מאחור במרבית במירוץ, ניצל את העבודה שנהגים רבים נכנסו לטיפולים, חלף על פניהם ולבסוף גם על פטל, אלונסו וסרחיו פרס וסיים במקום השני.

פרס עצמו הפתיע כשדילג גם הוא מעל אלוף העולם ואף כבר דורג שני. המילטון ראה ראשון את דגל השחמט ורשם ניצחון ראשון העונה בסבב. "מעולם לא פקפקתי ביכולת שלי לנצח כאן", אמר לואיס המילטון בסיום, "ראיתי שפטל ואלונסו נוסעים לאט מדי וידעתי שהם עוד צריכים להיכנס לתדלק. חיכיתי לזמן שלי וזה הגיע בסוף. זה היה אחד המירוצים הטובים שלי בזמן האחרון".

המילטון הקדים בשתי שניות וחצי את גרוז'אן המפתיע וב-5.2 שניות את סרחיו פרס מסאובר. פטל המאוכזב חצה את קו הסיום רק רביעי, 7.2 שניות אחרי המילטון, וראה את הפודיום מהצד. פרננדו אלונסו נעל את החמישיה הראשונה. תקלה טכנית גרמה למיכאל שומאכר לפרוש לאחר 46 הקפות. ג'נסן באטן סיים רק במקום ה-16.

בזכות הניצחון בקנדה, העפיל לואיס המילטון לפסגה הצמודה של דירוג הנהגים עם 88 נקודות לאחר שבעה מירוצים. פרננדו אלונסו במקום השני עם 86 נקודות ואילו סבסטיאן פטל ירד למקום השלישי עם 85 נקודות. מארק וובר נותר רביעי עם 79 נק'. ניקו רוזברג חמישי עם 67 ואילו קימי רייקונן המתקאמבק חמישי עם 55 נק'. שומי המאוכזב, שסיים רק שני מירוצים מתוך שישה, מדורג במקום ה-18 עם 2 נקודות בלבד. גרוז'אן המפתיע נמצא במקום השביעי.

העשיריה הראשונה במונטריאול
1. לואיס המילטון (מקלארן)
2. רומיין גרוז'אן (לוטוס)
3. סרחיו פרס (סאובר)
4. סבסטיאן פטל (רד בול)
5. פרננדו אלונסו (פרארי)
6. ניקו רוזברג (מרצדס)
7. מארק וובר (רד בול)
8. קימי רייקונן (לוטוס)
9. קאמוי קובאייאשי (סאובר)
10. פליפה מאסה (פרארי)