אלונסו ניצח בסין, רייקונן סיים שני והמילטון 3

הספרדי עקף בפתיחה את הבריטי. פטל, שזינק תשיעי, הגיע למקום ה-4. התסכול של וובר נמשך - פרש מוקדם

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.04.13 - 11:40
תחילת כתבה

פרננדו אלונסו נכנס לעונה הרביעית שלו כנהג פרארי עם מטרה אחת ובלעדית: זכיה באליפות העולם. הספרדי סיפק הצהרת כוונות גם על הכביש היום (ראשון), כאשר ניצח את הגרנד פרי הסיני אחרי שזינק מהמקום השלישי על הגריד. קימי רייקונן (לוטוס) סיים במקום השני בעוד שלואיס המילטון (מרצדס) נפל למקום השלישי.

לפני 3 שבועות במלזיה, אלונסו לא הצליח לסיים את המירוץ, אבל הפעם הוא ושותפו בפרארי פליפה מאסה הגיעו מוכנים. שניהם זינקו מצוין - הספרדי עלה מהמקום השלישי לשני והברזילאי מהמקום החמישי לשלישי - והם התמקמו מאחורי המילטון שזינק מהפול פוזישן. בהקפה החמישית הם איגפו את הבריטי משני הצדדים ועקפו אותו ביחד, כאשר אלונסו שומר על הבכורה מכאן ועד לדגל המשובץ. הוא השיג את הניצחון ה-31 בקריירת הפורמולה 1 שלו.

את המחמאות הכי גדולות צריך לחלק לעברו של סבסטיאן פטל מרד בול. אלוף העולם המכהן אמנם יצא לדרך מהמקום ה-9 בגריד, אבל החל מאמצע המירוץ הוא דהר ועקף רכב אחרי רכב, כדי לטפס למקום הרביעי. הגרמני כמעט הצליח לבצע עוד עקיפה על המילטון ממש לפני קו הסיום, אבל לא הצליח להיכנס לפודיום.

מי שהשלים חמישייה של אלופי עולם היה ג'נסן באטן ממקלארן, שעשה עבודה יפה בעצמו כדי לעלות מהמקום ה-9 על הגריד. עבור מארק וובר, עם זאת, זה היה עוד יום מתסכל. אחרי העימות מול חברו פטל במלזיה, הפעם המירוץ של האוסטרלי היה קצר במיוחד לאחר שאיבד גלגל בהקפה ה-18.

"המירוץ היה פנטסטי עבורנו מההתחלה ועד הסוף, וזה מרגיש טוב לנצח אחרי שפרשתי במלזיה", אמר אלונסו המאושר אחרי הטקס על הפודיום, "תחילת העונה הזו נראית טוב מבחינתי, המכונית הרגישה כמעט מושלמת. אם נמשיך לעשות הכל כמו שצריך, זה יהיה חשוב מאוד כדי לזכות באליפות".

בעקבות המירוץ, פטל ממשיך להוליך את דירוג הנהגים עם 52 נקודות, אבל קימי רייקונן צמוד אליו עם 49. אלונסו קיצץ את הפער בעקבות הפרישה במלזיה והוא שלישי עם 43 נקודות. בדירוג היצרנים, רד בול ראשונה עם 78 נקודות, 5 יותר מפרארי.

העשירייה הראשונה בשנחאי:

1. פרננדו אלונסו (פרארי)
2. קימי רייקונן (לוטוס) 10.1+
3. לואיס המילטון (מרצדס) 12.3+
4. סבסטיאן פטל (רד בול) 12.5+
5. ג'נסן באטן (מקלארן) 35.2+
6. פליפה מאסה (פרארי) 40.8+
7. דניאל ריקארדו (טורו רוסו) 42.6+
8. פול די רסטה (פורס אינדיה) 51.0+
9. רומן גרוז'אן (לוטוס) 53.4+
10. ניקו הולקנברג (סאובר) 56.5+