4 צמיגים התפוצצו, רוזברג ניצח ופטל פרש

מירוץ לוהט בפורמולה 1: אלונסו סיים שלישי וצימק את הפער מהפסגה ל-21 נקודות, לואיס המילטון הגיע רביעי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.13 - 17:00
תחילת כתבההמסלול בסילברסטון להט, ארבעה צמיגים התפוצצו, המוליך סבסטיאן פטל נאלץ לפרוש וניקו רוזברג השיג ניצחון שני העונה. הגראנד פרי הבריטי הבטיח הרבה ולא איכזב. בעצם, אולי רק את המתחרה המקומי לואיס המילטון, שהשיג פול פוזישן לראשונה מאז 2007 וסיים רק במקום הרביעי.

המילטון זינק, כאמור, מראש הגריד והוביל בבטחה, אבל אז התפוצץ לו צמיג והוא נאלץ להחליפו. סבסטיאן פטל לקח את ההובלה, אבל 10 סיבובים לסיום סבל מכשל במנוע ונאלץ לפרוש. גם פליפה מאסה וז'אן-אריק ורן נאלצו להתמודד עם פיצוץ צמיג והצליחו לחזור למירוץ, הגרמני דווקא לא ופרש ממירוץ לראשונה מאז הגראד פרי האירופאי בשנה שעברה.

ראש קבוצת מרצדס רוס בראון אישר מאוחר יותר שהמילטון נסע עם נזק משמעותי לרכבו, מה שגרם לו לסיים רק במקום הרביעי. מי שנהנה מהשאריות היה ניקו רוזברג, שזינק מהמקום השני בגריד והשיג ניצחון שני העונה אחרי הזכיה במונאקו.

מי שעוד יצא מרוצה למדי הוא פרננדו אלונסו, שזינק רק מהמקום התשיעי וסיים שלישי על הפודיום. 15 הנקודות שלו איפשרו לו לצמצם את הפער מפטל בראש דירוג הנהגים ל-21 נקודות, כאשר עדיין נותרו 11 מירוצים עד לסיום העונה. מארק וובר שמר על הגחלת עבור קבוצת רד בול כשסיים במקום השני.

צמרת דירוג הנהגים
1. סבסטיאן פטל (רד בול) 132 נקודות
2. פרננדו אלונסו (פרארי) 111 נק'
3. קימי רייקונן (לוטוס) 98 נק'
4. לואיס המילטון (מרצדס) 89 נק'
5. מארק וובר (רד בול) 87 נק'
6. ניקו רוזברג (מרצדס) 82 נק'