נשאר חד: פול פוזישן ללואיס המילטון בבלגיה

נהג מרצדס, שניצח בהונגריה לפני הפגרה, חזר בכושר טוב. פטל יזנק שני, וובר שלישי ואלונסו רק במקום ה-9

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.08.13 - 16:30
המילטון. נשאר חד (gettyimages)
המילטון. נשאר חד (gettyimages)
תחילת כתבהקרוב לחודש עבר מאז מירוץ הפורמולה 1 האחרון, אבל עושה רושם שהפגרה הארוכה לא הפריעה בכלל ללואיס המילטון. הנהג הבריטי של מרצדס המשיך בדיוק מהיכן שהפסיק בהונגריה, ולקח היום (שבת) את הפול פוזישן בגראנד פרי של בלגיה. סבסטיאן פטל יזנק מהמקום השני בעוד שחברו ברד בול מארק וובר נמצא שלישי על הגריד.

המילטון, כזכור, ניצח במירוץ ההונגרי בסוף יולי, ועם זמן של 2:01.012 דקות ב-Q3 הוא התברג במקום הראשון במקצה הדירוג במסלול ספא המפורסם, תחת גשם כבד. הנהג הבריטי זינק מהפול גם בהונגריה, לכן הוא בוודאי אופטימי ביותר לגבי הסיכויים שלו לחזור על ההישג גם בבלגיה.

"זו הייתה עבודה טובה של הקבוצה", אמר המילטון בסיום מקצה הדירוג, "הופתעתי כשחציתי את הקו. הדאשבורד כתב לי שהייתי בפיגור 3 שניות, ואז 4 ואז 6, כך שלא ידעתי מה קורה, אבל המשכתי לדחוף. זו ברכה שאני נמצא פה".

פטל, אלוף העולם בשלוש השנים האחרונות, קבע זמן של 2:01.200 והקדים במעט את וובר. רביעי הגיע ניקו רוזברג, גם הוא ממרצדס, בעוד שפול די רסטה (פורס אינדיה) הפתיע עם המקום החמישי על הגריד. ג'נסן באטן ממקלארן שישי, רומן גרוז'אן וקימי רייקונן מלוטוס מיד אחריו וצמד נהגי פרארי, פרננדו אלונסו ופליפה מאסה, רק במקומות 9 ו-10 בהתאמה.