"שומאכר מראה סימנים ראשונים של התעוררות"

אחרי 14 שבועות בתרדמת, האם הנהג האגדי מתחיל להתעורר? הסוכנת: "היו לו רגעים של הכרה ומודעות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.14 - 15:24
שיפור במצבו. שומאכר (gettyimages)
שיפור במצבו. שומאכר (gettyimages)
תחילת כתבה

מעל לשלושה חודשים חלפו מאז תאונת הסקי הטראגית של אחד הספורטאים הגדולים בהיסטוריה - מיכאל שומאכר. רק היום, 14 שבועות אחרי האירוע, מסתמנת פריצת דרך ראשונה. שומאכר, ששהה בתרדמת מאז התאונה, החל להראות סימני התעוררות ראשונים, כך מדווח היום (שישי) בהרחבה ברחבי אירופה.

"היו לו רגעים ראשונים של הכרה וסימני התעוררות", אמרה הסוכנות של שומי, סאבינה קהם, "הוא עושה את ההתקדמות בדרך שלו. אנחנו ממשיכים לשהות לצידו לכל אורך המאבק הקשה הזה. אנחנו בטוחים שהוא יתאושש ואנחנו מודים לכל מי שממשיך לגלות סימפטיה כלפיו".

כדי לכבד את פרטיותו של שומאכר, ביקשה הסוכנת שלו שלא לחשוף פרטים נוספים אודות מצבו של אגדת המרוצים, המאושפז בבית החולים בגרנובל. "אנחנו חייבים לשמור על חשאיות כדי להגן על הפרטיות של שומאכר ומשפחתו וכן כדי לאפשר לצוות הרפואי לעבוד בצורה רגועה", אמרה הסוכנת.

יחד עם זאת, שומאכר עדיין מחובר למכונת הנשמה. הרופאים מנסים להוציאו מהתרדמת היזומה כבר במשך החודשיים האחרונים. בתוך כך, חבר של משפחת שומאכר טוען כי יש צורך להעביר את שומי למרכז שיקום מיוחד. "צריך להעביר אותו לקליניקה מיוחדת בהמשך", אמר החבר, "אנחנו בטוחים שהוא יתעורר בשלב מסוים".