הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוזברג ניצח, אבל לואיס המילטון גנב את ההצגה

גרמניה: הבריטי זינק 20, והצליח לטפס עד לפודיום. בוטאס שני, פטל הגיע 4

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.14 - 16:29

אם מישהו חשב שזינוק מהמקום ה-20 יהיה מכה גדולה ללואיס המילטון בקרב מול חברו לקבוצת מרצדס, ניקו רוזברג, בפסגת דירוג הנהגים בפורמולה 1 - תחשבו שוב. רוזברג אמנם המשיך את השבוע המאושר של גרמניה כאשר ניצח במירוץ הביתי שלו בהוקנהיים, אבל הבריטי גנב את ההצגה היום (ראשון) עם הופעה מהסרטים.

המילטון התחיל את המירוץ באחורי החבורה בעקבות תקלה בבלמים שגרמה לו להתרסק כבר בפתיחת מקצה הדירוג, יחד עם עונש 5 מקומות על החלפת תיבת ההילוכים. אלא שהנהג הבריטי תימרן את דרכו באומץ ובכישרון רב כדי להתברג בפודיום, במקום השלישי. אמנם רוזברג, שזינק מהפול פוזישן, הגדיל את הפער ב-10 נקודות ל-14 - אך הסיפור רחוק מאוד מלהיות סגור בקרב על האליפות. בכל מקרה, העליונות של מרצדס על שאר היצרניות הוכחה פעם נוספת.

מבחינת קבוצת וויליאמס, עם זאת, היה מדובר במירוץ הפכפך. מצד אחד, פליפה מאסה הברזילאי שוב היה מעורב בתאונה מוקדמת, כאשר כבר בפנייה הראשונה אחרי הזינוק התנגש בקווין מגנוסן והתהפך בצורה מרהיבה. מצד שני, חברו ואלטרי בוטאס הפיני הישווה את הישג שיא בקריירה הצעירה שלו כאשר סיים במקום השני.

זו הייתה חגיגה גדולה לגרמניה. רוזברג חבש קסדה מיוחדת שהוקדשה לזכייה של הגרמנים במונדיאל, כשחקן הנבחרת לוקאס פודולסקי צפה במתרחש מהצד. גם אלוף העולם המכהן בפורמולה 1, סבסטיאן פטל, זכה לקבת פנים יפה לפני שסיים את המירוץ במקום הרביעי.

פרננדו אלונסו מפרארי הגיע למקום החמישי, אחרי שעקף לקראת סוף המירוץ את דניאל ריקארדו, חברו של פטל ברד בול. ניקו הולקנברג מפורס אינדיה השתמש באסטרטגיית עצירות חכמה כדי להתברג במקום השביעי, לפני שני נהגי מקלארן: ג'נסן באטן ומגנוסן.

תוצאות המירוץ:

1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
3. לואיס המילטון (מרצדס)
4. סבסטיאן פטל (רד בול)
5. פרננדו אלונסו (פרארי)
6. דניאל ריקארדו (רד בול)
7. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
8. ג'נסן באטן (מקלארן)
9. קווין מגנוסן (מקלארן)
10. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
11. קימי רייקונן (פרארי)
12. פסטור מלדונדו (לוטוס)
13. ז'אן-אריק ורן (טורו רוסו)
14. אסטבן גוטיירס (סאובר)
15. ז'יל ביאנצ'י (מארוסיה)
16. קאמוי קוביאשי (קייטרהאם)
17. מקס שילטון (מארוסיה)
18. מרקוס אריקסון (קייטרהאם)

פרשו: אדריאן סוטיל, דאניל קוויאט, רומן גרוז'אן, פליפה מאסה.