"שומאכר יוכל בקרוב לנהל אורח חיים נורמלי"

הבוס לשעבר של פרארי, ז'אן טוד, ביקר את אגדת המירוצים ועידכן על מצבו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.14 - 20:24
תחילת כתבה

לפני חודשיים הועבר מיכאל שומאכר מבית החולים השיקומי בלוזאן, להמשך טיפול בביתו בשוויץ, ומאז לא התקבלו חדשות על מצבו. היום (שלישי) ז'אן טוד, נשיא ה-FIA (פדרציית המירוצים הבינלאומית), ביקר את אגדת הפורמולה אחת והביע אופטימיות לגבי מצבו הבריאותי: "אפשר להניח ששומאכר יוכל לנהל אורח חיים נורמאלי בפרק הזמן הקרוב".

אמנם הבוס לשעבר של פרארי ציין כי ההתקדמות של שומאכר חיובית אך הוא גם מיהר לצנן את ההתלהבות: "אפשר להגיד כמעט בוודאות שלמרות השיקום המוצלח, הוא כנראה לא יוכל לנהוג במכונית פורמולה 1". הסיבה לשיפור אומר טוד היא המעבר של שומאכר להמשך טיפול בביתו. "בשבועות והחודשים האחרונים מצבו השתפר, בין היתר בזכות העובדה שהוא עכשיו בבית, עם משפחתו".

כזכור, בדצמבר האחרון עבר שומאכר תאונת סקי קשה ובעקבותיה אושפז בבית החולים בגרנובל כשמצבו מוגדר קריטי. הוא נפגע בראשו לאחר שאיבד שליטה ונתקל בסלע. בחודש ספטמבר שוחרר שומאכר לביתו, שם מטפל בו צוות של 15 מומחים ועל פי הערכות משפחתו משקיעה כ-100,000 לירות שטרלינג בחודש בטיפול.

הביקור, והחדשות על מצבו של שומאכר הגיעו בצל האסון שהתרחש ביום ראשון בגראנד פרי היפני. ז'ול ביאנקי, הנהג הצעיר של  מארוסיה ריסק את מכוניתו בטרקטור, שפינה מהמסלול מכונית אחרת שהתרסקה, ונפצע קשה בראשו. ביאנקי עבר ניתוח ממושך בראשו ומצבו מוגר קריטי אך יציב.