הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכי מהיר שיש: אליפות שניה ללואיס המילטון

אחרי המאבק העיקש עם רוזברג, האנגלי הוכתר לאלוף העולם בפעם ה-2, והפך לנהג מרצדס הראשון שזוכה באליפות העולם, מאז חואן מנואל פנג'יו. הנסיך הארי: "לואיס אתה אגדה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.14 - 17:00

אחרי 4 שנים בשליטה מוחלטת של סבסטיאן פטל, לפורמולה 1 יש אלוף חדש. היום (ראשון) לואיס המילטון השיב לעצמו את התואר, 6 שנים מאז שזכה בו בפעם האחרונה והיחידה בקריירה, כשניצח במירוץ אבו דאבי. האנגלי הקדים את חברו למרצדס, ניקו רוזברג, שהיה היריב העיקרי שלו במאבק על האליפות.

המילטון סיים עונה אדירה עם 11 ניצחונות ב-19 המירוצים של העונה. בכלל, זאת הייתה שנה נפלאה עבור מרצדס, בה שני הנהגים שלה הוליכו כמעט לכל אורך העונה את הטבלה וסיימו את שלטונו של פטל, שבשנה הבאה יעבור מרד בול לפרארי.

כבר מהזינוק המילטון הראה לכל העולם שהוא קורץ מחומר של אלופים. כשהאורות ברמזור כבו, האנגלי שם את הרגל על הגז ועקף את רוזברג שזינק ראשון. מאותו רגע ועד לדגל השח-מט המילטון לא התקשה, בייחוד לאור העובדה שרוזברג נתקל בתקלות במנוע, ולאחר שהיה יריב קשוח לאורך העונה כולה, הגרמני הרים היום "דגל לבן" וסיים רק במקום ה-14.

בשביל המילטון כאמור מדובר בתואר שני, לאחר שהפך לאלוף העולם ב-2008 כשנהג בקבוצת מקלארן. "זה היום המאושר ביותר בחיי", אמר המילטון בסיום.  "האליפות הקודמת הייתה מיוחדת, אבל שום דבר לא משתווה לתחושה שאני מרגיש עכשיו".

בעונה הבאה צפויים חילופי כיסאות משמעותיים בסבב, שטורפים את הקלפים מחדש. פרננדו אלונסו שנהג בחמש השנים האחרונות בפרארי יעבור ככל הנראה למקלארן, ואת מקומו בקבוצה האיטלקית, יתפוס סבסטיאן פטל, האלוף הצעיר בהיסטוריה, והנהג המעוטר בסבב.

המילטון שכבר זכה למעמד של כוכב על בבריטניה, שודרג למעמד של לפחות בן אצולה. "אתה אגדה", אמר הנסיך הארי שהוסיף: "תודה שלא גרמת לציבור הבריטי להזיע". המילטון הפך לבריטי הרביעי שזוכה בתואר יותר מפעם אחת (לפניו עשו זאת: גראהם היל, ג'ים קלרארק, וסר ג'קי סטיוארט). בנוסף לכל זה המילטון הפך לנהג הראשון של מרצדס שזוכה באליפות מאז חואן מנואל פנג'יו האגדי שזכה בתואר 5 פעמים.

תוצאות המירוץ:

 1. לואיס המילטון (מרצדס)
 2. פליפה מאסה (וויליאמס)
 3. ולטרי בוטס (וויליאמס)
 4. דניאל ריקארדו (רד בול)
 5. ג'נסון באטן (מקלארן)
 6. ניקו הולקנברג (פורס אינדיאה)
 7. סרחיו פרס (פורס אינדיאה)
 8. סבסטיאן פטל (רד בול)
 9. פרננדו אלונסו (פרארי)
 10. קימי רייקונן (פרארי)

טבלת הנהגים:

 1. לואיס המילטון - 384 נק'
 2. ניקו רוזברג - 317 נק'
 3. דניאל ריקארדו 238 נק'
גם ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון מיהר לברך:

 זאת יריבות ספורטיבית במיטבה: רוזברג מברך את המילטון בסיום המירוץ: