דו"ח החקירה: התאונה של ביאנקי, באשמתו

פורסמו המסקנות: הנהג לא האט כפי שנדרש, והוא התנגש ברכב הפינוי במהירות של 126 קמ"ש.מספר שיא של מירוצים בעונה הבאה, 21 הכוללים גם בכורה לגראנד פרי של מקסיקו

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.14 - 19:20
תחילת כתבה

כמעט חודשיים חלפו מאז התאונה המחרידה של ז'ול ביאנקי במהלך הגראנד פרי של יפן, והערב (רביעי) פירסמה התאחדות הספורט המוטרי (FIA) את מסקנות הדו"ח של חקירת האירוע. על פי המסקנות מסתמן כי האשם בתאונה הוא ביאנקי, שככל הנראה לא האט כפי שנדרש.

כזכור, המירוץ נערך בתנאי גשם קשים ובמהלכו נכנסה מכונית הבטיחות, לאחר שאדריאן סוטיל איבד שליטה על רכבו. כשמוכנית הבטיחות נמצאת על המסלול, על הנהגים חלות הגבלות קשות בכל הנוגע למהירות ושמירת מרחק, וכמובן שאסור להם לבצע עקיפה. על פי ממצאי הדו"ח ביאנקי ככל הנראה לא שמר על המהירות הנדרשת ובעת התאונה רכבו הגיע למהירות של 126 קמ"ש.

מצבו של הנהג הצרפתי מוגדר עדיין קריטי, אך לפני כשבועיים הוא התעורר מהמתרדמת בה הוא היה שהוי, והוא הועבר לבית חולים בצרפת. ביאנקי סובל מפגיעות ראש קשות, לאחר שהתנגש בטרקטור שפינה את רכבו של סוטיל מהמסלול, במהירות של 126 קילומטרים לשעה.

בנושא אחר, היום פורסמה רשימת המירוצים לעונת 2015 המתקרבת בצעדי ענק. העונה תחל ב-15/03 בגראנד פרי של אוסטרליה ותימשך לאורך 21 מירוצים (מספר שיא של כל הזמנים), עלייה של 2 מירוצים מעונת 2014. שני המירוצים שנוספו הם הגראנד פרי של קוריאה (03/05) שחוזר לסבב לאחר הפסקה של שנה, והגראנד פרי של מקסיקו שיערוך את הבכורה שלו בסבב ב-01/11. העונה תסתיים ב-29/11, בגראנד פרי של אבו דאבי.