הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוף הסאגה: מרצדס הסירה את הערעור

חברת המכוניות בהודעה: "רצינו לשמור על ההגינות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.21 - 14:12

(בנגן שלמעלה: רגע העקיפה שעורר סערה)
המכשול האחרון הוסר.
מקס ורסטאפן הוא, רשמית, אלוף הפורמולה 1 לשנת 2021. היום (חמישי) הודיעה מרצדס כי היא מסירה את הערעור על תוצאות המירוץ באבו דאבי באמצעות מכתב שפרסמה ברשתות.

"יצאנו מאבו-דאבי כשאנחנו המומים ממה שקרה", כתבו, "כמובן, כשמפסידים במירוץ זה חלק מהמשחק, אבל זה משהו אחר כשאתה מאבד אמון במירוצים", הוסיפו במרצדס.

הגרמנים המשיכו: "יחד עם לואיס (המילטון), חשבנו בקפידה כיצד להגיב לאירועי סיום העונה בפורמולה 1. אהבתנו לענף תמיד היתה הקו המנחה שלנו ואנחנו מאמינים שכל תחרות צריכה להיות מוכרעת בזכות. המירוץ ביום ראשון השאיר רבים, כולל אותנו, בתחושה שהשתלשלות האירועים היתה לא צודקת".

עוד ממרצדס: "הסיבה שמחאנו נגד המירוץ היתה כי התוצאה שלו הוכרעה בהשפעתן של תקנות רכב הבטיחות, זאת אחרי שלואיס הוביל בצורה בטוחה והיה בדרכו לזכייה באליפות העולם".

"הערעור שהגשנו היה למען ההגינות בספורט. מאז, היינו בדיאלוג בונה יחד עם 'FIA' (הפרדרציה הבינלאומית לרכב) ועם הפורמולה 1 כדי ליצור אחידות ושקיפות למען העתיד, כדי שכל המתחרים יידעו מהם החוקים שתחתם הם מתחרים וכיצד הם נאכפים. לכן, אנחנו מברכים על ההחלטה של FIA להקים ועדה שתבחן את האירועים שהתרחשו באבו-דאבי כדי לשפר את יציבותם של החוקים, אכיפתם וקבלת ההחלטות בפורמולה 1".

בעקבות כך, החברה הגרמנית הודיעה כי תבטל את הערעור: "מרצדס תיקח חלק פעיל בוועדה בכדי לשפר את הפורמולה 1 - עבור כל קבוצה ואוהד שאוהבים את הענף הזה. נעקוב אחרי ההתקדמות של התהליך ונהיה עם יד על הדופק מול FIA כדי לוודא שהוא אכן קורה. לכן, החלטנו למשוך את הערעור".

לבסוף, פנו במרצדס ליריב עם מסר ברור: "למקס ורסטאפן ורד-בול: אנחנו רוצים להביע את הערכתנו הכנה על ההישגים שלכם העונה. הפכתם את הקרב על התואר בעונה האחרונה של הפורמולה 1 לבלתי נשכח. מקס, אנחנו מברכים אותך ואת כל הקבוצה שלך. אנחנו מצפים להמשיך את הקרב הזה על המסלול גם בעונה הבאה".