"אתן הכל עד הסוף, כפי שעשיתי במשך כל חיי"

אריק בנאדו, מאמן חיפה, אחרי ה-1:1 עם הפועל: "השחקנים קורסים מנטלית". בן שמעון: "החום מנע מאיתנו להיות חדים"

תומר לוי
תומר לוי  03.05.14 - 18:00
תחילת כתבה

עד לפני מספר שנים משחק בין מכבי חיפה להפועל ת"א היה הגדול ביותר שהיה לליגה שלנו להציע, אבל הערב (שבת) - כנראה במפגש האחרון אי פעם בקרית אליעזר - המאבק היה רק על המקום הרביעי, שעשוי להוליך לאירופה בעונה הבאה. בתום 90 דקות משעממות למדי השתיים נפרדו ב-1:1, תוצאה אשר שירתה רק את רן בן שמעון, ששמר על פער 4 נקודות מהירוקים.

כפי שזה נראה כרגע, אריק בנאדו יסיים את הקדנציה הקצרה שלו כמאמן מכבי חיפה גם בלי כרטיס לאירופה, אך למרות התקופה הלא קלה, בלם העבר מסרב להישבר. "לא נוותר כל עוד יש סיכוי, בכדורגל דברים תמיד יכולים לקרות", התעקש בנאדו. "אני עושה את הדברים בכל האנרגיה, למרות שזה קשה בתקופה הזאת. יש לנו כמות של פציעות לא שגרתית. השחקנים קורסים מנטאלית ופיזית. כל חיי נתתי מעצמי עד הסוף בכל משחק, גם העונה אעשה את זה".

"ניטרלנו את הפועל בכלים שהיו לנו, עשינו משחק טקטי טוב. אם היינו טיפה יותר איכותיים בחלק ההתקפי, היינו מביכים אותם יותר", התייחס המאמן הירוק למשחק עצמו. "שיחקו פה 6 שחקני נוער שזה דור העתיד שלנו, אני מרוצה מההופעה שלהם. חבל רק על הגול בדקה ה-90, הגיע לנו לנצח. אני לא זוכר הזדמנות יוצאת דופן של הפועל ת"א".

מנגד, רן בן שמעון חשב אחרת. "ה-1:1 מוצדק. עד הדקה ה-60 חשבתי שלא נבקיע בעשר השנים הקרובות. הייתי חייב לעשות בלאגן ואני שמח שמתוך הבלאגן הזה הצלחנו להשוות, כי אני לא זוכר מצב של מכבי חיפה כמעט בכל המשחק", טען המאמן.

"החום מנע מאיתנו להיות חדים מול השער, אני לא מבין מי קיבל את ההחלטה לשחק בשעה הזאת", רטן בן שמעון, והתייחס לעתידו: "יש לי חוזה בהפועל ת"א, זה מועדון שאני אוהב ומחובר אליו. אני רוצה להישאר ואם יווצרו התנאים, אשאר פה".