בית"ר סיכמה עקרונית עם חלוץ לגיה ורשה

הנריק אויאמה האסטוני יעבור בהשאלה בחינם. זאביק חיימוביץ' קיבל פניה, טביב נתן אור ירוק להחתמת הקשר הדני קריסטנסן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.06.14 - 12:53
אויאמה. יהיה האס של קורצקי בהתקפה? (gettyimages)
אויאמה. יהיה האס של קורצקי בהתקפה? (gettyimages)
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים סיכמה עקרונית עם הנריק אויאמה, חלוץ לגיה ורשה. האסטוני בן ה-23 חתום אצל אלופת פולין לעונה נוספת, הירושלמים סגרו על השאלתו לעונה אחת בחינם, עם אופציה לרכישה בקיץ הבא. אויאמה, שמשחק בכנף, כבש בעונה החולפת שני שערים והיה חלק מחוליית התקפה משומנת שסידרה ללגיה את התואר.

אחת הסיבות להחליטה של אויאמה לעזוב היא התחושה כי המאמן הנינג ברג, שחקן מנצ'סטר יונייטד לשעבר, לא נתן לו את הקרדיט שמגיע לו. בבית"ר מקווים כי מדובר בגניבה אמיתית ובחלוץ שיוכל לשדרג מאוד את הסגל של מנחם קורצקי. המאמן והבעלים אלי טביב צפו בקטעי וידאו של החלוץ האסטוני והתרשמו מיכולתו.

לאחר שיחתום רשמית על חוזהו, הנריק אויאמה יהפוך לזר השלישי של בית"ר ירושלים, אחרי צירופם של זרקו קוראץ' והסיכום על הישארותו של דושאן מאטוביץ'. תומאס קריסטנסן, שמתקרב לחתימה, יהיה הזר הרביעי של קורצקי. טביב נתן הבוקר (שישי) אור ירוק להחתמתו של קשר נבחרת דנמרק בעבר, ששיחק בעונה האחרונה בקופנהאגן ועל המו"מ איתו פורסם לראשונה כאן באתר.

בעלי בית"ר ירושלים צפה אתמול בקלטות של השחקן והסכים לדרישתו לחוזה לשנתיים תמורת כ-300 אלף יורו לכל התקופה. "אנחנו מעריכים שהוא יחתום בימים הקרובים", אמר גורם בבירה. ולא רק הדני על הכוונת.

הבוקר פנו בקבוצה לבלם, זאביק חיימוביץ', והציעו לו להצטרף במקומו של ניסו קפילוטו שחתם ל-3 שנים בסנט גאלן השוויצרית כפי שפורסם לראשונה אתמול כאן באתר. חיימוביץ' סיים חוזה בהפועל ת"א ואמור להצטרף בקרוב כשגם בלם זר יגיע. מי שישמש כבלם שלישי הוא טל כחילה. בבית"ר ביקשו רשמית לשאול את תומר סויסה עם אופציה לרכישת כרטיסו, אך הדרישות הכספיות של הפועל ב"ש גבוהות מדי. "אם אלונה לא תתגמש ותסכים להשאילו במחיר סביר, נעבר לחפש שחקן אחר", אמרו בבית"ר.

הודעת עמותת האוהדים לפיה היא מתנתקת מאלי טביב ומחפשת בעל בית חדש, גרמה לכעס גדול אצל בעלים. "לולא אלי, בית"ר היתה מתפרקת. אותם אוהדים שכחו כמה הם התחננו שאלי ייקח את הקבוצה וזו התודה שלהם", אמרו בסביבתו של טביב.

אוהדים של ארגון 'לה פמיליה' שלחו מסרונים לטביב וביקשו לחזק את ידיו, אך יחד אם זאת, טביב מודע לעובדה כי כוחו בקרב יתר הקהל נחלש לאור התנהלותו. בבית"ר משוכנעים שלידור כהן יגיע לאימון הראשון בעוד כשבועיים למרות שבמכבי פ"ת בטוחים כי השחקן יישאר בקבוצה בגלל דמי ההשבחה הגבוהים שיצטרך לשלם כדי לפדות את כרטיסו.

בנושא אחר, המאמן מנחם קורצקי מנסה לפשר בין אריאל הרוש לטביב. בית"ר מתכוונת להציע לשוער להפחית משכרו בעונה הנוכחית תמורת חוזה לעונה נוספת והפחתה משמעותית בסעיף השחרור שלו, שעומד היום על מיליון יורו, מה שמקשה עליו למצוא קבוצה בחו"ל. מאמן השוערים החדש, גיא סולומון, העביר לקורצקי כי הוא יוכל להביא את הרוש לרמה גבוהה יותר מזו שהוא נמצא בה כרגע, דבר שהגביר את רצונו של קורצקי לשמור על הרוש במועדון.