ארסו נחת: "בבית"ר רוצים להצליח, בטוח שאיהנה כאן"

הבלם הספרדי בנתב"ג: "הסבירו לי שצריך שחקן עם ניסיון". במועדון מנהלים משא ומתן עם בלם ברזילאי בן 21. טביב לקורצקי: חפש שוער במקום הרוש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.07.14 - 18:45
תחילת כתבה

הבלם הספרדי סזאר ארסו, שעל מועמדותו לבית"ר ירושלים פורסם לראשונה כאן באתר, נחת הערב (רביעי) בישראל. מחר ארסו יעבור בדיקות רפואיות ויחתום על חוזהו, שמוערך בכ-150 אלף יורו לעונה. הבלם נחת כשהוא מלווה באשתו: "לא דיברתי עם אף אחד על בית"ר לפני שהגעתי, אשוחח בהמשך עם שלומי ארבייטמן. אני רוצה שההישגים של בית"ר יהיו טובים יותר מאשר בשנה שעברה ויותר מזה לא אבטיח. שמעתי על האוהדים של המועדון ויודע שיש לבית"ר שאיפות להצליח".

כשנשאל האם המעבר הצפוי שלו לבירה הוא ירידה ברמה, אמר הבלם בן ה-28 (שסגר את תנאיו באמצעות הסוכן שלומי בן עזרא): "אני לא רואה את זה כירידה ברמה. כאשר נציגי המועדון פנו אליי והסבירו לי שצריכים שחקן עם ניסיון, הסכמתי לבוא. שמעתי הרבה על המדינה ואני בטוח שאהנה כאן".

פרסום ראשון: בבית"ר פתחו במו"מ עם בלם ברזילאי בן 21

בבית"ר פתחו במו"מ עם ז'ומאר הרקולנו לורנסו, בלם ברזילאי בן 21 שהוצע על ידי סוכן השחקנים דודו דהאן. מדובר בבלם גבוה (1,85 מטר) שבעונה שעברה שיחק 19 משחקים בוואשקו דה גאמה וכבש שער אחד. טביב צפה בקלטות של השחקן, התרשם ובטוח כי ניתן יהיה להרוויח עליו בעתיד. במקביל נשלחה הצעה גם לקשר האחורי הברזילאי, קלודמיר פריירה שמשחק בקבוצת נאסיונל בפורטוגל.

במכבי פ"ת זועמים על בית"ר שאיפשרה ללידור כהן להתאמן אתמול למרות שהכסף עבורו לא הועבר. כזכור, הוועדה למעמד השחקן קבעה כי שווי כרטיסו של השחקן הצעיר הינו כ-1.2 מיליון שקלים ובפ"ת מצפים שבית"ר לא תאפשר לשחקן להתאמן עד שיועבר התשלום. אתמול נשלח גורם מטעם המלאבסים לאימון כדי לצלם את השחקן מתאמן על מנת שאם הצדדים יגיעו לבית המשפט, לפ"ת יהיו הוכחות שהשחקן נטל חלק באימון בבירה.

אתמול שוחח טביב עם נציגי מכבי פ"ת וביקש לקבוע פגישה להיום. בשיחה בין הצדדים עשוי בעלי בית"ר לבקש פריסה של הסכום, אך בפ"ת הבהירו כי הם ידרשו את הסכום כולו במזומן. בעניין אחר, קורצקי ממשיך לחפש קשר אחורי זר, כשהמועמד המוביל נייתן סינקלה דורש סכומים גבוהים, כשגם קבוצתו סושו דורשת דמי השאלה עבורו. אחרי שני אימונים בצוות המקצועי לא מתרשמים יתר על המידה מהנבחנים מהליגות הנמוכות, למעט מור שקד שהגיע מראשון לציון ומציג יכולת חיובית ועשוי להישאר.

קורצקי יוותר על הרוש?

מנחם קורצקי יצטרך לוותר על אריאל הרוש – זה המסר החד המשמעי שהעבירו אנשי השוער למאמן, לאחר שהאחרון ביקש לנסות ולהגיע להסדר שיאפשר את חזרתו של הרוש לאימוני בית"ר ירושלים. "אלי טביב לא מוכן לשמוע אפילו את השם אריאל הרוש, הוא לא ישחק במועדון", אמרו בבית"ר. טביב מעדיף את בוריס קליימן שמסרב לקצץ בחוזהו בהפועל ת"א, אבל עשוי להתפשר על אמיר אדרי או דני עמוס. עם זאת, בעלי בית"ר אינו פוסל אפשרות להחתים שוער זר.

עורכי דינו של הרוש, שהתאמן אתמול עם מאמן השוערים של מחלקת הנוער בנפרד מחבריו ויעשה זאת גם היום (רביעי), שלחו הבוקר מכתב שנשלח למחלקה המשפטית של ההתאחדות לכדורגל ולניר אלון, ראש מערך הספורט בהסתדרות. במכתב הם טענו כי טביב לא שילם משכורות לשוער במשך שלושה חודשים ומעכב לו תשלום סכום נוסף של כ-200 אלף שקלים שמגיעים לו משנים עברו, אחרי שהסכים לפרוס את חובות הקבוצה אליו בגלל המצב הכלכלי בתקופת איציק קורנפיין.

"ההתנהלות של בית"ר מבישה, מחפירה וחסרת תקדים בחומרתה", נכתב במכתב שהגיע ליועץ המשפטי של ההתאחדות, אפרים ברק. אם עד מחר לא יוחזר השוער להתאמן במסגרת הקבוצתית, הרוש יפנה לבוררות בדרישה לשחררו לאלתר מהמועדון. אגב, היום הרוש נדרש להקדים ולהגיע לאימון ב-15:00 כדי להימנע מחיכוך עם שאר שחקני הקבוצה, שהאימון שלהם מתחיל לקראת ערב.