איתן שמואלביץ' ישפוט במוקדמות הצ'מפיונס

לראשונה, השופט קיבל שיבוץ יוקרתי. שישיות שופטים גם בעונה הבאה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.07.14 - 09:30
שמואלביץ'. הדור הבא
שמואלביץ'. הדור הבא
תחילת כתבה

השופט הבינלאומי, איתן שמואלביץ' יעשה בקרוב היסטוריה פרטית כשינהל לראשונה בקריירה שלו משחק במסגרת מוקדמות הסיבוב הראשון של ליגת האלופות. המשחק טרם נקבע אבל שמואלביץ' כבר קיבל שיבוץ נוסף והוא ינהל מחר (חמישי) את המשחק בין שחטאר קארגנדי הקזאחית לבין שיראק מארמניה במסגרת מוקדמות סיבוב ראשון של הליגה האירופאית.

גם השופט הבינלאומי, אוראל גרינפלד יכול לחייך אחרי שגם הוא ירשום היסטוריה קטנה מבחינתו. השופט שובץ לראשונה בקריירה שלו לנהל משחק בסיבוב השני של הליגה האירופאית. גרינפלד ינהל את משחק הגומלין בעוד כשבועיים בין קבוצה אוסטרית לבין קבוצה סרבית. רועי ריינשרייבר ינהל בטורקיה משחק של בורסאספור ככל הנראה מול קבוצה מגיאורגיה ואלי חכמון שובץ גם לנהל משחק במסגרת הסיבוב הראשון של הליגה האירופאית אך עדיין לא ברור לאן ימריא.

יו"ר איגוד השופטים, סלמן בן ציון מחכה להנחיות מאופ"א לגבי השימוש בספריי הקצף במשחקים תחת ההתאחדויות השונות. נכון לעכשיו באיגוד השופטים חושבים שהוראה כזו לא תגיע. "אנחנו תחת הנהלים שלהם ומי שיגידו לנו נעשה", אמר בן ציון שאמור היה לעזוב את תפקידו אחרי שתי קדנציות, אך בינתיים נשאר עד שימונה יו"ר חדש להתאחדות לכדורגל. "יש נהלים ואני אפעל לפיהם. כרגע אני פה אבל לא יודע מה יהיה בעתיד", הוא אמר הבוקר.

יו"ר האיגוד סיפר שגם בעונה הקרובה ינהלו את המשחק המרכזי שישיית שופטים. "קולינה אומר שזה מנע טעויות ויש כאלה שחושבים שזה לא עוזר. אנחנו מחכים להנחיה אחרת אבל כרגע יש שישיות גם בעונה הבאה".