טיוטת החוזה נשלחה, דמארי ממריא כדי לחתום בווינה

החלוץ צפוי לסגור ל-4 שנים עבור 400 אלף יורו לעונה. אם העסקה אכן תצא לפועל, האוסטרים ישלמו 1.6 מיליון יורו, סכום שיתחלק בין הפועל ת"א למכבי פ"ת. דני עמוס התנצל בפני הקהילה הגאה בשל דבריו ("זה מועדון של קוקסינלים")

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.07.14 - 18:24
וינה מחכה לו. דמארי
וינה מחכה לו. דמארי
תחילת כתבה

עומר דמארי צפוי להמריא מחר (שני) כדי לחתום באוסטריה וינה ולהפוך רשמית לליגיונר. יוס גאייר, עורך דינו של חלוץ הפועל תל אביב, קיבל היום לידיו את טיוטת החוזה מהמועדון האוסטרי, ומלבד מספר שינויים כקטנים שעוד ייעשו, נראה כי כל הפרטים בין הצדדים כבר סגורים.

עוד חזית מול הפועל ת"א: אלי טביב מעוניין לצרף את גילי ורמוט

דמארי צפוי לצאת לווינה עם סוכנו גלעד קצב, ולחתום על חוזה לארבע שנים. שכרו בכל עונה יעמוד על כ-400 אלף יורו. האוסטרים ישלמו עבור החלוץ 1.6 מיליון יורו, כאשר מחצית מהסכום ייכנס לקופתה של הפועל ת"א והחצי השני יעבור לידיה של מכבי פ"ת. אם העסקה תצא לפועל כמתוכנן, נשיא מכבי פ"ת עמוס לוזון ימשוך את תביעת הבוררות שהגיש נגד האדומים בנושא.

אין רגע דל בהפועל תל אביב, ולא רק בנוגע להעברתו של דמארי. תקרית רודפת תקרית, אירוע רודף אירוע והשבוע האחרון כלל גם סיפור לא שגרתי שהגיע מכיוונו של דני עמוס, שהשתולל בקפריסין, הטיח באייל ברקוביץ' כי הוא "שקרן" ולאחר מכן אמר כי הפועל זה "מועדון של קוקסינלים". היום גם הגיעה ההתנצלות - אלא שהיא הלכה בכיוון הקהילה הגאה.

בחשבון האינסטגרם שלו, כתב עמוס בלשון זו את בקשת הסליחה: "במהלך סוף השבוע הודלפו לתקשורת ציטוטים שלי, מתוך סיטואציה קרתה לי, הקשורה בחיי המקצועיים שהלוואי שלא היתה מתרחשת כלל. בתוך סערת הרגשות בה הייתי מצוי, השתמשתי בביטוי לא תקין ולא ראוי שעשוי היה לפגוע בחברי קהילת הלהט"ב, אותה אני מעריך ומכיר את פועלה מקרוב. זה להתנצל על כך, לא התכוונתי לפגוע באיש. אוהב את כולכם".

ההתנצלות לא הצילה את עמוס מעונש, ומיד כשהגיע היום לאימון קיבל השוער ממנהל הקבוצה מורדי דדון זימון לוועדת משמעת פנימית. עמוס לא הורשה להתאמן, ולא ויוכל להצטרף לחבריו עד הדיון שייערך בעניינו ביום חמישי.

גם בן שמעון נגד הפועל
וכן, כפי שציינו, יש עוד בעיות אחרי עזיבתו של עידו חג'ג', האדומים ניצבים בפני מכה כלכלית קשה נוספת. לאתר ערוץ הספורט נודע כי המאמן בעונה שעברה, רן בן שמעון, יגיש עד סוף השבוע הקרוב תביעת בוררות נגד המועדון בסכום הקרוב ל-600 אלף שקלים.

לטענת בן שמעון, הפיצויים האלה מגיעים לו לאחר שפוטר מהפועל ת"א בקיץ האחרון. הסכום כולל 500 אלף שקלים בגין פיצויי פיטורים לפי החוזה שהחזיק בן שמעון ובנוסף, סכום שנוכה לו ממשכורתו בעקבות מהלך קיצוצים רוחבי משמעותי.

הפנייה לבוררות מגיעה לאחר שבתקופה האחרונה נעשו שיחות בין הצדדים במטרה להגיע להסדר כספי כלשהו, אך אלה עלו בתוהו. בהפועל הבהירו לבן שמעון כי הם לא מתכוונים לשלם לו את הפיצויים המגיעים לו על פי חוק והציגו טענה לפיה מאמן האדומים לשעבר צירף שחקנים שגרמו לנזק כלכלי גדול.

בהפועל ת"א מתכוונים בעיקר להבאתו של דני עמוס, כשהאדומים טענו שבן שמעון עצמו הבטיח שידאג למכירתו של בוריס קליימן, דבר שלא קרה בפועל וגרם למועדון לשלם משכורות גבוהות לשני שוערים. כצפוי, בן שמעון לא מתכוון לוותר על כספו ויפגוש את נציגי הפועל סביב שולחן הבוררות.

כזכור, בן שמעון עזב בקיץ החולף את המועדון האדום למרות שהיה לו חוזה לעונה נוספת. חיים רמון, שמחזיק בזכויות הניהול, טען כי סיום ההתקשרות עם המאמן היא על רקע כלכלי בלבד וכי למועדון אין אפשרות לשלם לו את חוזהו.