עקיצה ממכבי: "ורמוט לא חשב מה ההחלטה הזו תעשה לעתידו"

אנשי האלופה לא הופתעו שהקשר בחר להישאר בהפועל, אבל ביקרו את שיקול הדעת: "הוא טוען שהוא הלך עם הלב? שישאל את עצמו אם הוא חשב מהשכל". השחקנים הגיבו לזלזול של זאהוביץ': "זה רק מוסיף מוטיבציה לקראת מאריבור"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  29.07.14 - 10:04
תחילת כתבה

קשה לומר שבמכבי תל אביב הופתעו מהודעתו של גילי ורמוט, שכתב אמש (ראשון) בדף הפייסבוק שלו כי החליט "ללכת אחרי הלב ולהישאר בהפועל תל אביב". הצהובים חשו בימים האחרונים כי ישנה התקררות במגעים עם השחקן, ותלו זאת בעיקר בחששו שלו לעזוב את האדומים ואת האוהדים, חשש שהתחזק אחרי שיצא מנתב"ג במוצאי שבת כשהוא מלווה בכוחות אבטחה.

במכבי, אם כן, לא מופתעים מהחלטתו של ורמוט לא לחצות את הכביש, אבל די מתקשים להבין למה בחר באופציה הפחות טובה עבורו, כך לטענת אנשי האלופה. "זאת ההחלטה שלו ואנחנו מכבדים אותה. גילי אומר שהוא קיבל את ההחלטה מהלב, אבל הוא צריך לשאול את עצמו אם גם קיבל אותה מהשכל ואיך ההחלטה הזאת תשפיע על הקריירה שלו", אמר גורם במכבי.

"ברגע שהרגשנו שהוא לא יודע מה הוא רוצה ושהפועל לא יודעת אם היא רוצה לנהל איתנו משא ומתן, זזנו ואחורה", הוסיף אותו גורם, "לא היינו בלחץ ואין לנו סיבה להיות בלחץ. יש לנו קבוצה טובה והיא עוד תשתפר. שיהיה לורמוט הרבה בהצלחה".

הפועל תל אביב הגיבה לדברים שיצאו ממכבי בנוגע להחלטה של ורמוט: "אנחנו מציעים למכבי להתעסק בעתיד של עצמם, ולא לדאוג לוורמוט. אנחנו מבינים שקשה להם לתפוס שכסף לא קונה הכל, אבל יש עוד ערכים בעולם שלנו".

"הדברים של זאהוביץ'רק נותנים מוטיבציה"

שחקני מכבי תל אביב לא אהבו, וזה בלשון המעטה, את ההתבטאויות של זלטקו זאהוביץ', המנהל הספורטיבי של מאריבור, בראיון החריף איתו אמש באתר ערוץ הספורט. הסלובני התחייב שהצהובים יובסו 3:0, וטען כי האלופה הישראלית היא ערן זהבי ולא יותר מזה. שחקני מכבי קראו את דבריו של זאהוביץ' במהלך נסיעת האוטובוס מקרית שלום לכיוון נתב"ג, לפני ההמראה לסלובניה, כך שלא היה אחד שפספס את הזלזול שעלה מדבריו.

"אין לנו כרגע חדר הלבשה לתלות את הכתבה, אבל תהיו בטוחים שמי שצריך לדעת מה זאהוביץ' אמר יודע", אמר אחד השחקנים, "אנחנו, בניגוד אליהם, לא מזלזלים. מאריבור קבוצה טובה, אבל הדברים שלו רק נתנו לכולם עוד מוטיבציה".

שחקנים בקבוצה סיפרו כי ערן זהבי, שהוזכר כאמור על ידי זאהוביץ', הרגיש מבוכה כששמע מחבריו מה נאמר עליו. "כל הסיטואציה הזאת שבה תולים הכל על ערן היא לא נוחה קודם כל עבורו. ברור שהוא הכוכב שלנו, אבל הוא לא אחד שירים את האף. אם כבר הוא היה מובך והוא ממש לא חושב שהכל תלוי רק בו".

מכבי תל אביב הגיעה אתמול בשעות הערב למלון במאריבור, שנמצא בסמוך לשדה התעופה, ויערכו היום את האימון המסכם באיצטדיון ליודסקי, בו ייערך המשחק מחר. יובל שפונגין מגביר את קצב האימונים וייתכן שיוכל לעמוד לרשותו של אוסקר גרסיה, אחרי שהחלים ממתיחה ברגלו.

למרות המלחמה בעזה והאירועים שסבבו את הכדורגל הישראלי בשבוע האחרון, לרבות התקריות של מכבי חיפה ומ.ס. אשדוד במחנות האימון באוסטריה ופולין, שחקנים במכבי סיפרו כי הם לא מרגישים שהאבטחה סביבם התהדקה בצורה משמעותית.

חשוב לציין כי מאריבור נמצאת בסמיכות לאוסטריה, אבל במכבי בטוחים שהסלובנים יעשו את מירב המאמצים כדי לשמור על בטחונה של הקבוצה. "תחת עינה הפקוחה של אופ"א שתשקיף - בשונה ממשחקי ידידות, שם אירעו התקריות של חיפה ואשדוד - אין צורך לחשוש לשלום השחקנים".