ראיוס: "אני יותר מוערך בישראל מאשר בספרד''

קשר מכבי חיפה בראיון בארצו: "אסכים לחזור רק אם יהיה מי שיאמין בי שם"

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.14 - 18:09
ליגיונר ספרדי. ראיוס (אלן שיבר)
ליגיונר ספרדי. ראיוס (אלן שיבר)
תחילת כתבה

רובן ראיוס פותח בימים אלה את עונתו השניה במכבי חיפה, אבל עבור הקשר בן ה-28, זוהי כבר העונה רביעית מחוץ למולדתו. בראיון שהעניק ל'מארקה', ראיוס מספר על שאיפותיו עם הירוקים, נזכר בתקרית רפי דהאן וגם חושף כיצד נכווה מהכדורגל בספרד.

"כרגע אנחנו עובדים קשה, יש לנו הרבה תקוות לעונה טובה באצטדיון החדש", סיפר ראיוס על ההכנות של מכבי חיפה. "אני לומד מטעויות העבר, אני רוצה לעזור לקבוצה להשיג את המטרות, ובאופן אישי, לשבור את השיאים והמספרים שסיפקתי בשנה שעברה. אנחנו רוצים להיאבק על כל התארים, כי מכבי חיפה זה המועדון הגדול בישראל ולכן הוא מחוייב להיות בצמרת".

מסתבר שראיוס, שגדל בברצלונה, מרוצה משיטת המשחק בחיפה, אבל לא רואה מקום להשוואות: "השיטה בכל קבוצה תלויה בשחקנים שנמצאים בסגל, ואצלנו יש את הכלים לשחק על החזקת כדור ומסירות מהירות. אנחנו במאמצים לשפר זאת, אבל אנחנו במסלול הנכון. הכדורגל שונה מבספרד, בעיקר בקצב, כי אין ספק שהליגה הספרדית היא הטובה בעולם. כאן המשחק איטי יותר, אך יש שחקנים איכותיים".

על פי דבריו, נדמה שהקשר כואב את העובדה שאת השנים הטובות בקריירה שלו הוא עושה הרחק ממולדתו: "הייתי ביוון ונהניתי שם, בעיקר כי הרגשתי שהעריכו אותי שם. ועכשיו אני בישראל, וגם פה אני מרגיש מוערך. לפחות עד כה, אני מרגיש שמעריכים אותי פה יותר מאשר בארצי שלי. חזרה לספרד? אסכים לעבור לשם רק אם תהיה קבוצה שמעריכה אותי ומאמינה בי".

ומה בנוגע לאותו תיקול גורלי, שבמהלכו פצע את רפי דהאן? "המשכתי הלאה", אומר האיש שהורחק מ-8 משחקים וזכה לעליהום לא קטן. "זו היתה תקופה קשה, ולא נעים להיזכר בזה גם היום, אבל החיים ממשיכים. אני מאחל לרפי החלמה מהירה וכל טוב".