סראנסה עשוי להישאר: נתניה שמרה על זכות לשחררו בינואר

אחרי שכבר ביקשה לחתוך את הברזילאי, העולה החדשה הבינה שהוא לא יעזוב בלי פיצוי. הכנסת סעיף השחרור והסכמתו לקצץ בשכר הביאה לשינוי. אבי נמני, סוכנו של בן שושן: "יש עדיין חוזה. אם לא נמצא קבוצה, הוא יישאר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.08.14 - 13:58
אז בסוף כן? דודו סראנסה (האתר הרשמי של נתניה)
אז בסוף כן? דודו סראנסה (האתר הרשמי של נתניה)
תחילת כתבה

מכבי נתניה רצתה מאוד לפתוח מחר (שבת) את העונה כאשר מכבי ת"א היתה אמורה להתארח באצטדיון החדש בעיר, במסגרת המחזור הראשון בגביע הטוטו, אלא שהמצב הבטחוני שוב שינה את התכניות. מצד שני, לעולה החדשה יש עוד קצת זמן להתארגן על הסגל בכל הנוגע לבקרה התקציבית, והיום נודע כי גם דודו סראנסה עשוי לעבור בבקרה.

הרכש הברזילאי, שהגיע פצוע, כבר הספיק לשמוע מהקבוצה כי הוא משוחרר, אלא שבנתניה הבינו שהוא לא יעזוב ללא פיצוי כספי וכעת מעוניינים לנסות בכל זאת לכלול אותו בסגל. היום נערכה פגישה בין הבעלים אלי שגב לבין דודו, בה הובהר לשחקן כי ייעשה ניסיון להעביר את חוזהו בבקרה כבר בשבוע הקרובה. במקביל, דודו יעבור בדיקה רפואיות נוספת שתאבחן את מצב ברכו, זאת כדי לטפל בו עד להחלמה מלאה.

ההחלטה לשנות כיוון בנוגע לדודו הגיעה גם לאחר שהברזילאי הסכיםלקצץ בשכרו, כאשר אם יישאר בסופו של דבר, לנתניה תהיה האופציה לשחרר אותו כבר בחלון ההעברות של יונאר. המשמעות: סיכון נמוך והימור קצת יותר בטוח.

מוקדם יותר התעסקו בנתניה בעיקר בעמית בן שושן. כפי שפורסם אתמול כאן באתר, בן שושן, אחד השחקנים ששכנעו יותר מכל במחנה האימון בהונגריה, קיבל הודעה לחפש קבוצה אחרת. יוסי מזרחי שוחח עם השחקן ואמר לו שלמרות שהוא מרוצה ממנו מבחינה מקצועית, לצערו המצב הכלכלי גרם להחלטה.

אבי נמני, סוכנו של בן שושן, אמר: "לעמית יש חוזה בנתניה והם לא מתכחשים לו. אם עמית לא ימצא קבוצה, אז הוא יישאר בקבוצה בה חתם". דודו סאראנסה, עוד אחד שישוחרר, מסרב לעזוב ללא פיצוי של לפחות 70 אלף יורו, קצת יותר משליש שכרו לעונה הקרובה, ושיחות עם סוכנו ניר קרין כבר נערכות.

בעניין אחר, בבקרה התקציבית שיבחו את התנהלותה הכספית של נתניה אחרי שאלי שגב העמיד תקציב של 24 מיליון שקלים, שהיה אמור להיות גבוה יותר לולא הסכימו עשרה משחקני הקבוצה לקיצוץ של בין 10 ל-15 אחוזים. יו"ר הבקרה עופר אורליצקי אמר: "הבעלים העמיד ערבויות בנקאיות להכל".