דומב: "לא הייתי מחליף את גילי ורמוט גם בעד 10 שחקנים"

האדומים פותחים עונה עם סימני שאלה. המאמן: תקציב? זו הפועל תל אביב, תמיד יש ציפיות גבוהות". ורמוט: "אני מאמין שנהיה הפתעה גדולה". אבוטבול: "הזמן יגיד אם זו קבוצה חלשה או לא. אני פה 12 שנה, לא היתה עונה אחת שקטה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.08.14 - 16:40
תחילת כתבה

אם יש קבוצה שמרחפים סביבה המון סימני שאלה הקיץ, זו הפועל ת"א. התקציב של האדומים כפה עליהם להחזיק סגל צעיר וחסר ניסיון, לצד שחקנים ותיקים ומנוסים. אייל ברקוביץ' נכנס לתפקיד המנהל המקצועי ומנסה ליישר את השורות, אסי דומב מונה למאמן הקבוצה בזמן שעידו חג'ג' וחיים רמון לקחו צעד אחד לאחור. רכש גדול ומשמעותי לא הגיע, אבל במועדון מקווים שהרוח תעשה את שלה. היום ערכה הפועל ת"א את מסיבת העיתונאים הרשמית לפתיחת העונה.

קצת אחרי שלב הדיבורים, הפועל התפנתה לאימון במתחם חודורוב, והשחקנים הרגישו רוחות מלחמה. בשלב מסוים באימון האדומים הבחינו ביירוטים של רקטות בגוש דן. אזעקה לא נשמעה באיזור מגרש האימונים, אבל את המחזה בשמיים אי אפשר היה לפספס.

"הפועל ת"א בונה קבוצה צעירה לצד שחקנים ותיקים כמו גילי ושי", אמר אסי דומב במסיבת העיתונאים, "המטרה שלנו היא להציג כדורגל יפה וטוב ולהיות קבוצה חזקה. אני לא רוצה לצאת בהצהרות, מה ייחשב כשלון ומה הצלחה. אנחנו הפועל ת"א, תמיד שואפים גבוה. נכון שיש את המציאות סביב התקציב, אבל אני מאמין שנצליח".

"אני לא חושב שמזלזלים בנו", המשיך המאמן, "זכות כל אדם להביע את דעתו, לחשוב ולפרש את דעתו לגבי הקבוצה. אני מאמין בקבוצה, נכון שאנחנו קבוצה שמורכבת משחקנים צעירים, אבל הם מוכשרים ואני מאוד מאמין בהם. לצידם יהיו שחקנים ותיקים כמו גילי ושי. אני לא חושב שמזלזלים בי".

"כשבונים קבוצה, הסגל יותר חשוב מאשר שחקן אחד טוב. יש פציעות ויש עוד דברים בלתי צפויים במהלך העונה וגם במהלך המשחק. חייבים סגל טוב", אמר דומב, "אנחנו משתדלים בתקציב הקיים לבנות את הסגל הכי טוב שאפשר. גילי הוא סמל בהפועל ת"א, שחקן מאוד חשוב למערכת. חשוב לקבוצה, שחקן שיכול להוביל את השחקנים הצעירים. זה חשוב בבניית קבוצה, כדי להצליח. אני אישית לא הייתי מחליף את גילי גם ב-10 שחקנים".

"אני מרגיש חדור מוטיבציה, אני חושב שכל מאמן מתחיל היה רוצה שהכל יהיה ורוד ויהיו לו כל השחקנים שהוא יכול לדמיין, אבל יש מציאות וצריך לדעת להתמודד איתה", הוסיף דומב, "זה אתגר ואני אוהב אתגרים. כולם מתחילים כעוזרי מאמן או מאמנים בקבוצות קטנות. סביר היה להניח שאקבל את המושכות. כשקבלתי את ההזדמנות אני לא יכול להתלונן על תקציב. אני שמח על ההזדמנות הזו ואני מצפה לתחילת הליגה".

גילי ורמוט: "הפועל ת"א זה מועדון שגם אם התקציב נמוך תמיד יש ציפיה וקהל שימלא את בלומפילד. הציפיות אולי יותר עדינות, אבל אנחנו רוצים להצליח. אני חושב שבמשחק האחרון ראו שיש מקום לאופטימיות. עומר דמארי היה חצי קבוצה, אבל רוב הסגל נשאר, יש תבנית של קבוצה שיודעת להחזיק כדור וללחוץ, דברים של אימון. אני מאוד אופטימי, צריך להתחזק, אבל אם נעלה בלי תקווה או ציפייה אין מה לעלות. אני מאמין שנהיה הפתעה גדולה".

ורמוט המשיך: "אין עלי לחץ מיוחד העונה, זה בדיוק כמו בעונה שעברה, כמובן שעכשיו יש יותר צעירים ואני צריך להוביל אבל כל עונה שאני פה אני צריך להוביל. דבר ראשון מבחינת יכולת, אבל גם מבחינת הנהגה. אני בן 29 אז אני כבר נחשב ותיק. אין לי בעיה עם זה".

שי אבוטבול: "הזמן יגיד אם אנחנו חלשים או לא. אני חושב שזה ממש לא נכון. היו יותר ציפיות בעונה שעברה מהפועל ת"א, לא הצהרנו שאנחנו מנצחים דרבי. היינו יותר טובים ממכבי בדרבים בשנה שעברה. אין לי בעיה מי הקפטן, שנינו הקפטנים. סגרתי את זה עם גילי, מבחינתי זה עבר ונגמר".

"אמנם לא היה מחנה אימונים בחו"ל, אבל אני חושב שהרמה פה בארץ היתה גבוהה", המשיך הקפטן, "גם מבחינה חברותית וטקטית. מה זה יתן בהמשך? אנחנו לא יודעים. נחכה ונראה מה יהיה. אני כבר 12 שנה בבוגרים. לא זוכר שהיתה עונה אחת שקטה, היו עונות שהיינו בפלייאוף התחתון ושם הקהל של הפועל נמדד. אני קורא לכולם לקנות מנויים. אני בטוח שיראו קבוצה שרצה ונלחמת, אנחנו נעשה את העבודה על המגרש, הם יעשו את העבודה ביציעים".

הפועל תל אביב סגרה טרייד עם הכח עמידר ר"ג, במסגרתו חאטב עוביידה יעבור ללבוש אדום, ובתמורה הקבוצה מהלאומית תקבל 3-4 שחקנים צעירים לבחירתה. העסקה תהיה מותנית בהסכמתם של אותם שחקנים לעבור לשחק בהכח.