דהן: ראיוס גמר לי את הקריירה. רוצה להביא ילד ואין לי כסף לזה

חצי שנה אחרי הפציעה המזעזעת ההיא, הקשר הוציא הכל בראיון לתכנית הרדיו "חמש באוויר": "לא יודע אם אחזור לשחק כדורגל, יש לי ברך בגודל של ראש. הכל אני משלם לבד, כולם נעלמו. דמאיו? מכבי חיפה? אף אחד לא עוזר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.14 - 17:45
תחילת כתבה

מכבי תל אביב זכתה באליפות, קרית שמונה הניפה את הגביע, אבל נראה כי הרגע שהכי חקוק בזכרון מהעונה הקודמת קשור לרפי דהן. קשרה של בני יהודה נפצע ברגלו מתיקול ברוטלי מצידו של רובן ראיוס. תיקול שעורר לא מעט הדים והוביל להשעיה ארוכה עבור הספרדי וכמובן לטיפולים ושיקום ארוך מצדו של הקשר הישראלי.

בתחילה נראה היה שמדובר בשבר בשוקית, אבל לאחר בדיקות רבות אובחן כי מדובר בקרע ברצועות שהותיר אותו מחוץ למגרשים לתקופה ארוכה, כאשר לא ברור אם בכלל ישחק בעונה הקרובה. רק בימים האחרונים, רובן ראיוס אמר בראיון ל"חדשות הספורט": "ניסיתי ליצור איתו קשר, אבל הוא לא רצה בכך. ביקשתי סליחה, שלחתי לו הודעת SMS שבה התנצלתי וניסיתי לדבר איתו. הוא לא רצה. יותר מזה לא יכולתי לעשות. אם הוא ירצה לדבר, אני אשמח. אני יכול להבין את הכעס, אבל לדעת לסלוח זו אחת התכונות הכי חזקות שיש לאנשים. מקווה שרפי ידבר איתי רק כשירצה לדבר ולא כשיחייבו אותו. באמת ניסיתי כבר הכל, מה עוד אני יכול לעשות?!".

היום (חמישי) דהן עלה לשידור בתכנית הרדיו שלנו "חמש באוויר" ואמר את כל מה שישב לו על הלב, כשהוא מתייחס כמובן לספרדי. "אחרי חצי שנה, אני לא יודע אם אחזור לשחק כדורגל. הברך שלי שונה לחלוטין. שכולם ישמעו טוב: רובן ראיוס גמר לי את הקריירה".

"אני בלי משכורת כבר חצי שנה, ההורים שלי שאין להם כסף צריכים לעזור לי", הוסיף השחקן הפצוע. "הרגל שלי, אני לא יודע, זה מרגיש כאילו יש לי ברך אחרת. אני הולך, יש לי קליקים בברך שאני לא יודע מאיפה הם מגיעים. משהו זר לך ברגל. אני רוצה לחזור לחיים לפני הכדורגל".

לגבי ההחלמה אמר: "קודם שאני אחזור לרוץ. אני רק בשלב של האופניים ועדיין יש כאבים בברך. יש לי כאבים ואני אומר לעצמי: 'מה קורה פה?!'. עוד לא היה שחקן שחזר מזה ממש. זו שנה של שיקום. זה בטח יכול להוביל לפרישה. הוא גמר לי את הקריירה, אנשים לא מבינים, הוא גמר לי את הקריירה".

"הוא היה מתוסכל. מי שיישב על המשחק מהדקה הראשונה עד הדקה ה-90, שיגיד לי בעיניים שהוא לא עשה את זה בכוונה", המשיך דהן, תוך שהוא נע בין אופטימיות לתסכול. "אני מאמין שהכל קורה לטובה. לא קיבלתי שכר כבר חצי שנה. לא קיבלתי מהיום שנפצעתי כסף מבני יהודה ולא מביטוח לאומי. אני לא יודע למה''.

"אנשים עמדו לי מחוץ לבית ופתאום כולם שכחו. אני לבד בכל. כל טיפול אני משלם לבד", הוסיף השחקן. "כולם נעלמו, אני חצי שנה בלי משכורת. אני רוצה להביא ילד ואני לא יכול. יש חוזה, אבל בתאונת עבודה ביטוח לאומי צריך לשלם. מזל שיש לי את ההורים שלי, שממה שאין להם נותנים לי כסף".

"בחודשים הראשונים היו כאבים חזקים", סיפר בראיון. "זה דבר משונה, יש לי ברך בגודל של ראש. אני רוצה לחזור, אבל בינתיים כשאני רואה את הרגל ככה... אני לא יודע. אומרים לי שדרך פיזיותרפיה הרגל תשתפר, אבל בינתיים אני לא מרגיש את זה. יש לי את המשפחה ואת אשתי והחברים הקרובים, אבל כל מי שמהכדורגל ואמר שהוא יעשה - זה לא ממש ככה. דמאיו? מכבי חיפה? אף אחד לא עוזר והם מעזים עוד לשקר".

על דבריו של ראיוס הגיב דהן: "כואב לשמוע את רובן ראיוס שעושה דבר כזה ואומר שהוא ניסה להתקשר ולשלוח הודעות. אני לא ראיתי הודעה אחת והיו שחקנים מחיפה שידעו למצוא אותי. הוא הוציא אותי עוד יותר רע, גם יעקב שחר שאומר ש'רפי דהן לא טלית שכולה תכלת'. יכול להיות שהייתי נפגש איתו, אבל בטח לא אחרי מה שהוא אמר עכשיו. עברה חצי שנה ואני לא יכול לראות עדיין את רגע הפציעה''.