המסר של לבנת: עדיף מגרש מלא במחיר נמוך

שרת הספורט ב'חדשות הספורט': המחאה חשובה אבל זה עדיין לא מספיק

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.14 - 23:15
יש לה הרבה מה לומר. לבנת
יש לה הרבה מה לומר. לבנת

תגיות: לימור לבנת

תחילת כתבה

כבר לא מעט זמן שלימור לבנת תמיד נמצאת במרכז העניינים ברחוב הספורטיבי. הערב (רביעי), על רקע לא מעט שינויים שמתחוללים בכדורגל הישראל, הגיעה שרת הספורט למהדורת הלילה של "חדשות הספורט" והתייחסה לנושאים הבוערים.

כמובן שבראש סדר היום עמדה מחאת הכרטיסים. "מגיע כל הכבוד למנהלת, זה צעד חשוב אבל לא מספיק", אמרה השרה, אך סייגה: "יש שורה של דברים שצריך לטפל בהם, אנחנו מתקנים את התקנות כדי שיתכנסו עוד ארגוני אוהדים. זה יביא לדיאלוג עם האוהדים".

לבנת המשיכה: "נוצרה לראשונה תשתית בלתי רגילה לכדורגל טוב ולחוויית צפיה. כדי שזה יקרה, צריך מגרשים מלאים. עדיף אצטדיונים מלאים במחירים נמוכים, מאשר אצטדיונים חצי ריקים במחירים גבוהים. אחרי 20 שנה של דיבורים יש מנהלת וכבר את החידוש הזה צריך לחגוג, אבל היא רק התחילה, זו תקופת ביניים שבה היא תתארגן. על פי הרפורמה, 50 אחוז מהכרטיסים יהיו לילדים נוער וחיילים".

ועדיין, הרפורמה. "צוות היישום יושב ועוקב כך שבניגוד לפעמים קודמות, ההחלטות ייאכפו", הבטיחה השרה. "יש פה ענף פופולארי ביותר, והוא צריך לבנות עצמו מחדש כדי שנוכל לראות משפחות במגרשים כמו באירופה. אני לא גננת, ההתאחדות היא זו שצריכה לעשות זאת".

גם לתופעה מטרידה אחרת התייחסה לבנת: "אנחנו נלחמים בגזענות, היתה את פרשת מהראן ראדי ודווקא פה, במהירות, אותרו ונעצרו חשודים. הם נענשו בהרחקה רק ל-3 חודשים וזה עוד קוצר אחר כך וחבל".

גם על הבעיות התקציביות דיברה לבנת: "בימים אלו אנחנו במאבק קשה מול האוצר, שמקצץ בתקציב משרד הספורט. הצלחתי להגן על 15 מיליון לטובת ההכנות לריו, אבל מ-75 מיליון הנותרים רוצים לקצץ סכומים דימיוניים.

וכן, לא תאמינו למי לבנת החמיאה לקראת סיום. "מגיעה מחמאה לאבי לוזון, שהצליח לדחות את המשחק עם בלגיה", אמרה. "יש לו יכולות נהדרות באופ"א והוא עושה תפקיד יפה מחוץ להתאחדות. לא יודעת כמה הוא עוד מעורב בהתאחדות, לא שולחת בלשים ולווייני ריגול לשם כך. כל עוד הוא לא מעורב ברמה של ניגוד עניינים, אני לא מתערבת".