לא חשבו על זה עד הסוף: אוחיון סיכם, להפועל ת"א אין כסף

אייל ברקוביץ' מעוניין בקשר וגם סגר איתו את תנאיו, אבל יצטרך לגייס תקציב או לשחרר שחקן כדי לממן את העסקה. ולמה האדומים לא הסתפקו באבוטבול בקישור?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.09.14 - 10:37
סוף מעשה במחשבה תחילה. ברקוביץ' ואוחיון (אלן שיבר)
סוף מעשה במחשבה תחילה. ברקוביץ' ואוחיון (אלן שיבר)
תחילת כתבה

פערים בין הרצוי למצוי, כך אפשר לתאר את השידוך  בין הפועל תל אביב למשה אוחיון. האדומים סיכמו עקרונית לשנתיים עם הקשר, ששיחק באירופה מאז 2011, אבל בפועל נראה כי לא קיימים לא מעט קשיים בדרך לחתימה הרשמית. כל הקשיים הללו, וזה לא מפתיע, הם סביב עניינים כספיים.

תחילה יש את סוגיית המיסוי, שמשפיעה ישירות על הסכום שייכנס לכיסו של אוחיון, שסגר על שכר של 170 אלף שקלים בלבד לעונה אך יצטרך להפריש לא מעט כסף למס ההכנסה, בהתאם לתקנה שמבהירה את מעמדו של שחקן שחזר אחרי פחות מארבע שנים לישראל. עניין המס מעמיד בסימן שאלה את ביצוע העסקה, אבל הוא גם אפילו לא המכשול העיקרי בדרך.

מנג'ר הפועל תל אביב, אייל ברקוביץ', רוצה מאוד את אוחיון וגם היה האיש שפעל כדי לסכם איתו. הבעיה: לאדומים פשוט אין כסף לממן את העסקה. הקשיים הכלכליים של הקיץ עדיין מרחפים מעל המועדון, ועם כל הכבוד לסיכום העקרוני בין ברקוביץ' לאוחיון - המימון חייב להגיע ממקור כלשהו. כרגע יש להפועל שתי אופציות: גיוס כסף מגורם חיצוני, או שחרור אחד השחקנים במטרה לפנות מקום בתקציב.

אם וכאשר ברקוביץ' והפועל תל אביב יתגברו על כל המהמורות ואוחיון יהפוך לחלק מהסגל האדום, מעבר לפינה מחכה גם התנגשות מקצועית, כאשר הנפגע העיקרי צפוי להיות הקפטן שי אבוטבול, שמשחק על אותה המשבצת. בהפועל יש מי שכבר תהה מדוע ברקוביץ' מתעקש על צירופו של אוחיון כאשר אבוטבול ממלא את התפקיד בצורה טובה.

"יהיה עכשיו בלאגן גדול בהרכב. זה ברור שזאת פגיעה בשי אבוטבול", הגיב אחד משחקני הפועל תל אביב על ההחתמה הצפויה והשפעתה על הקפטן

בכל הנוגע לאוחיון עצמו, נראה שחזרתו תהיה תוספת נראה לליגת העל. הקבוצה האחרונה של משה אוחיון בישראל היתה מ.ס אשדוד, במדיה סיים קדנציה שניה אחרי שחזר אליה מבית"ר ירושלים. ברזומה האירופי שלו מופיעות לא מעט קבוצות - וינטרטור השווייצרית היתה הראשונה שבהן, ולאחר שעזב בשנית את הארץ שיחק בלגיה ורשה, (פולין), לוצרן (שווייץ) ואנורתוזיס (קפריסין).